Luby Creative Commons License 2003.04.12 0 0 36
Ariel !
Római katolikus vagyok.Nem szekta tag.Egy kétezeréves egyház jeleníti meg vallási elkötelezettségem.A türelem is az egyik katolikus erény.Veled is türelmes vagyok.Nehezen értem ,hogy mit és miért akarsz a pofázmányomba vágni?Nem is ismersz! Csak nem általánosítassz,-ismertél egy római katolikust ,aki ...
Nem a világvallásokról szól ez a topic.Én tisztelem minden ember vallásos meggyőződését.Lehet az zsidó,mohamedán ,budhista .
Ami ellen szeretnék tenni,az néhány könnyen érthető dolog:
minden olyan egyháznak látszó,magát az isten-hitre felfűző szervezet ,mely társadalmilag káros,
szeretnék többet tenni a harcos ateizmus ellen,mert álságos a magatartásuk:egyrészt azt hirdetik,hogy a vallás szigorúan magánügy ;másrészt meg gúny tárgyává teszik a vallást.Harmadrészt pedig egy nagyon világos és társadalmilag hasznos törvényt (tizparancsolat)adtak az emberiségnek,melyre fel lehet fűzni a társadalmi együttélést.Ezt lehet meghaladottnak tekinteni.Lehet kritizálni ,de csak akkor,ha adnak helyette más erkölcsi törvényt.A BTK,mint fenyegetés kevés a társadalmi együttélés szabályozására.
Elgondolkodtató,hogy az igazán sikeres ,liberális példakép USA nagyon vallásos ország.És igaz ,hogy sok kis egyház van,sok szekta ;de túlnyomórészt a hagyományos egyházak dominálnak.Vagy vedd Olaszországot,Spanyolországot,Angliát,a nagy Dél-amerikai nemzeteket.Szerinted ott élnek a maradiak és a hülyék;a volt ateista szoc.országokban meg a haladó okosak?Ahhoz képest elég sz@rul élnünk! Ne bántsd a római katolikus egyházat.Beszélj múltbeli bűneiről,a pápa is beszélt róla;beszélj arról,hogy a kultura ,az iskolarendszer,az egészségügy ,a szociális ellátás hol tartana a nagy egyházak nélkül?Évszázados teljesítmény van a zsidó,katolikus egyházak mögött.Vagy nem ? Luby ,aki Gábor