Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 20
Borbás Mária (akit ezen interjúig éppen úgy nem ismertem - súlyos hibáim egyike -, mint Zámbó Jimmyről nem hallottam egészen haláláig), a HírTV új üdvöskéje a Mai Lap című félbulvár napilapnak adott interjút. Ebben elmondja: a Hír TV-től „Olyan szerződést nyomtak az orrom alá, hogy arra nem lehetett nemet mondani. Tele voltam rossz érzésekkel…A szerződésben rögzítettük azt is: ha gyerekeket szeretnék, és teszem azt másfél évre ki akarom vonni magam a forgalomból, megtehetem, mert ugyanúgy kapom a fizetésemet. Erre bolond lettem volna nem rábólintani”. Majd hozzáteszi: „A Magyar Televízióban végigdolgoztam az összes garnitúrát. Az MDF alatt kerültem oda, a rendszerváltás minden kormányát megismertem belülről. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, egyformán mocskos mindegyik”.
Vagyis: a polgári körök által megváltóként várt HírTV egyik alkalmazottja az Orbán-kormányt „mocskosnak” tekinti. Egy másik alkalmazottja az egyetlen, akit az MTV-től el kellett küldeni, amiért az átvilágításon fennakadt. Egy harmadik alkalmazottja, Varga Szilveszter - aki a három fős külpolitikai rovat egyik tagja -, egy szerb lapban a „fasiszta” Tudjmanhoz hasonlította Orbán Viktort.

herr nemierőszak jegyzetének része a Demo 2003. febr. 13.-i számából... :))))