irregular Creative Commons License 2003.04.04 0 0 279
Amiket ma leirtatok,rám is szó szerint illenek.Egyébként ugye kb. egymillió alkoholista él szép hazánkban hivatalosan,vegyük hozzá az elszigetelten,falukban,tanyákon élőket,akiknek az ivás/nem feltétlenül nyakló nélk. vedelés/lételemük,és azokat a városiakat,akik sosem fordultak szakemberhez-titkolt alkoholisták-ez a szám min 1.2M,és most jönnek az alkoholfüggők,akik szerintem ugyanannyian vannak,vagyis min minden 4. ember ezzel a problémával küzd.Ha bárki nyitott szemmel jár,megnézi az embereket,láthatja,hogy ez a szám közel -2.5M -egyáltalán nem túlzás.TV-t nézve Pl Antal imre,Demjén,Charlie,Balázs Fecó is többek között elég súlyos stádiumban van.Biztos olvastátok Hasselhof esetét is a kényszergyógykezelésről,függőségéről./nem beszélve Som l.-ról/Demjén egyébként cukorbajra hivatkozva takargatott/biztos volt neki az is/Egy alkalommal alig birt tántorogni a szinpadon és nemsokára akkora siró-depr.rohama lett,hogy úgy kellett többeknek levinni.Aztán egy időre eltűnt...Persze nem piszkálódni akartam,csak hangosan gondolkodtam hogy milyen komoly mindenkire/közvetlen,és közvetetten/kiható ez a probléma...Ez már sajnos csak fikció,de ha hozzávesszük az ehhez kapcs. betegségek,balesetek költségeit,ideje lenne a kormányzatoknak rájönnie,hogy jobban járna ha nagyon erősen lekorlátozná a hozzájutását,de nem olyan nevetségesen minthogy régen 9 előtt nem lehetett venni boltban,ma pedig elméletileg 18 éven alattiak nem vehetnek.Ha-ha-ha...Addig is segits magadon...Még annyit,hogy ha tényleg korlátozottan és drágán lehetne hozzájutni,az alkoholistákat akkor se menthetnék,de legalább az új generáció nem azt látná,hogy buliban,és -amúgy is-inni kell,mert az menő,és old...Sokszor látok iskolából hazafelé jövő 14-16 éves lányokat!beugrani a kocsmába egy felesre.Álltam a pirosnál,be lehetett látni,bementek iskolacuccal,felhajtották,és jöttek ki...Legyetek mindig ti az erősebbek,most még minden friss,ne engedjétek egy újabb botlással rombadőlni a gyógyulgató önbecslést!Most hétfőig kényszerből lightosan van dolgom,de aztán pótolnom kell.És most,hogy ráérek,magam vagyok,eszem ágában sincs inni!Ez szuper!Külön erőt figyelmet összpontositok arra,hogy ha fáradt vagyok,vagy"elegem van",stb,ne a szokott reakció következzen.Eddig bejött.Ti mire gondoltok ha "veszteteket"kezditek érezni?Mert sok NEM -mel meg lehet edzeni a lelket,csak a kitartás meglegyen,mert a kisértés,mindig más erővel jön,mindig okoskodik,és kitalál mindenféle okot-módszert,és sosem fárad ki,de higgyétek el,hogy bele tud fáradni egyszer.A cikkben legjobban az tetszett,miszerint nem tudni,hogy a depresszió váltja ki az ivást,vagy az ivás a depressziót.