dongenaro Creative Commons License 2003.03.27 0 0 21
T. Berliniek!!!

Ti valahogy tényleg "álmosak" vagytok, vagy túlterheltek, fene tuggya....

Itt lenne egy kiváló alkalom, hogy megismerjétek egymást, s nem éltek vele... tudom, hogy van ez... mindenki ül a saját lehetőségein, és attól fél, hogy amennyiben megismer egy másik embert(aki akár lehetne egy ugyanolyan körülmények között élő másik berlini is), az majd őt(a "rejtőzködőt") majd megpróbálja kihasználni...
Pedig (én aztán tényleg tudom, 5 év folyamatos ottlét uán), ezzel a lehetséges segítséget is elmulasztjátok!!! No mindegy!!!
Az ember, akarva - akaratlan, de lassan átveszi a hűvös és visszahúzódó, ambivalens és kissé arogáns stílust, és ... marad inkább egyedül!!!!
Nehéz ez elől a hatás elől megmenekülni...

Berlinben élni egy magyarnak duplán olyan nehéz, mint egy cigánynak egy bőrfejűek által lakott faluban. Lassan ti is elkezditek egymást értékelni, mintha az a lakás, amit béreltek, a ti tulajdonotok lenne; s a Wilmersdorf-ban lakó alacsonyabbrendű lesz a Charlottenburgi-nál, de a leg, a fő-fő természetesen Grünewald-ban lakik, nem igaz??? Egy Zehlendorf-ban lakó már szóba sem jöhet itt...

Gondoljátok meg ezt a csöndet itt a topicon, nem hiszem, hogy igazi lehet ez a nagy közöny....

dongenaro