dongenaro Creative Commons License 2003.03.20 0 0 19
A Potsdamer Platznál jártam (még az NDK-s) időkben úgy is, hogy amikor a metró kelet-berlini terület alá ért, egyszerűen átsuhant a kisértetiesen kinéző, de kivilágított, néptelen megállókon, persze, megállás nélkül...
Tudom, hogy ma ott épült fel a kormányzati negyed, és mivel helyük bőven volt, el tudom képzelni az építkezések méreteit. Ott ugyanis igencsak széles volt a Mauer....
Repülőterek: Charlottenburg közelében (attól északra) van TEGEL. EZ volt mindig a nyugati negyedek hivatalos reptere. Tempelhof: ennek csak a BLOKÁD idejében volt nagy szerepe, mert ide érkeztek a nagy teherszállító gépek, de a leszállópályája rövid, így ott ma csak légcsavararos és kisebb gépek tudnak leszállni. Schönefeld: a hivatalos Kelet-Berlini repülőtér, melynek eléréséhez át kellett lépni a keletnémet-nyugatberlini határon; a Malév gépek annak idején CSAK ide szálltak le... Nagyon messze van Nyugat-Berlin központjától ( a 7-es metrón mérve 27-28 megálló).. nekem pont ez utóbbira kellet mindig leszállnom, aztán még másfél óra, míg otthon voltam... A berlini utazás több volt, mint a repülőút egésze, és a repülőút háztól-házig kb olyan hosszú volt, mintha autóval mentem volna Bp-ről Berlinbe!!!

dongenaro

Előzmény: k__chris (18)