_K-man_ Creative Commons License 2003.03.20 0 0 274

Kedves belepofazok:

1. Az eset Bp-en történt, a moszkva térnél, a Mammut mögött, mások is jöttek mögöttem, ezért nyilván nem tarthattam fel a sort, valamit tennem kellett, mert én voltam közvetlen mögötte.

2. Szádékosan biztos nem akart ütközni, de saját bevallása szerint, miután aláírtuk a baleseti bejelentőt mindketten, azt mondta, hogy látta, hogy kikerülöm, de mivel szabálytalanul (záróvonal, zebra), ezért csakis neki lehet igaza.

3. Az arrogánskodás egyébként már ott kezdődött, hogy miért nem adok neki "betétlapot"... Mondtam neki, hogy az már 10 éve megszűnt, most már baleseti kárbejelentő van.
Tanuk voltak (a muki flesége és az én barátnőm), de a papírra nem írtuk rá, valamiért...

4. Állítólag a sérült autót (mivel Karácsony előtt történt) nem tudta elvinni több napig (sztem kb 2 hét) a szervizbe, ezért az utcán tárolta, amiért a belvárosban fizetni kell, ugyebár...

5. Szerintem az ügyvédi ktg. (5000ft), csak egy jogtanácsra volt elegendő, bár ilyen téren nem tudom az árakat... Levelet valószínűleg kapott a biztosítótól, mert különben nem írt volna.

6. A taxira 2700 Ft-ot számolt, de nem értem, mert az autójának funkcionálisan semmi baja sem volt a baleset után, "saját lábán" mentek el vele a feleségével...

7. Ajánlva jött a levél (nem tértivevényesen), de lehet, hogy így sem veszek róla tudomást, túl zavaros a pasi... Ami érdekes, hogy a cége nevében írt, pedig a saját nevén van az autó. Még iktatási számot is adott a levélnek! :-)

8. Valószínűleg látnia kellett engem oldalról, és neki szerintem módjában állt volna lassítani, vagy félrehúzódni, hogy mindent megtegyen a baleset elkerülése érdekében...

9. Bennem is felmerült a kérdés, hogy a biztosítót (ill. engem) akar jól lehúzni ezzel, hogy utólag jelenti be a kárt. De ez nyilván nem fog nálam működni...

10. Úgy érzem mindent megtesz, hogy behajtsa a csaknem 200 ezer Ft követelését rajtam vagy a biztosítómon keresztül, ezért valóban képes lenne vele bíróságra járni.
Ezért kérdezném a jogász fórumlakóktól, hogy van-e ennek az egésznek értelme, vagy hagyjam a fenébe, mert a bíróságon fel sem veszik az ügyet...

Előzmény: belepofazok (272)