Törölt nick Creative Commons License 2003.03.12 0 0 15
En csinaltam hasonlot (PowerBuilder-ben). Banki allomanyokat olvasok be vele, de persze ahany bank annyi fele (persze egy bankon belul is valtoztatgatjak). Tipikus hogy vagy olyan a file ami egy tranzakcio egy sor, es van ahol osszegsorok, fejek, tetelek es labak vannak. Az elso eset viszonylag ecceru. A masodik az igazi szivatos. Keszitettem egy objektumot ami kap egy parameter fajlt amiben van leirva a beolvasando fajl strukturaja. Ez a parameterfajl eleg osszetett, itt van ledokumentalva milyen adat tipusok vannak (domain) es az mely sor melyik mezoje (persze lehet tab/akarmi szeparalt, vagy fixed with, esetleg delimiteres "/'). Vannak makrok is definialva mert lehet hogy egyes bankok nem adnak at minden szukseges adatot, ilyenkor a hianyzo mezo helyere esgy makrot kell irni, pl feladas datuma helyett today, stb (ezeket az objektum ismeri). A fej/tetel soroknal meg vannak kulonboztetve a sorok egy kezdo mezovel ami megmondja hogy az adott sor epp mi, pl. 01 fej, 02 tetel, 03 lab. Eleg szivas es sokszor nem is lehet megoldani a dolgokat tovabbi programozas nelkul. Kenyszerusegbol van meg egy olyan is beleepive hogy a feldolgozas elott (a foprogram) meg tud hivni egy kulso exe-t (parameterezve, szinten a parameterfajl alapjan), ami csinal valami elofeldolgozast. Ez azert jo mert a foprogram frissitese nagyon korulmenyes (pl ha csak egy byte-ot javitok azt sok szaz juzernel nehez lefrissiteni). Igy eleg a parameterfajlt es a kis elofeldolgozot (amit delphiben szoktam irni) lecserelni.