ggaabboo Creative Commons License 2003.03.11 0 0 855
Sziasztok!

Úgylátom mostanában sok szó esett a Viessmann kazánokról. Én elfogult vagyok teljes mértékben ezt az elején el kell mondanom.
Édesapám a Viessmann egyik kereskedője. A házukban is Viessmann kazán van 7 éve.
Az én épülő házunkban is az lesz, Vitodens 200-as, 120 literes tárolóval.
Nem akarok marketing szöveget mondani, egyszerűen elmondani a tapasztalatokat.
Édesapámék házában, ahol még én is lakom egy 1995-ben vásárolt Vitola kazán van.
A ház 3 szintes, a középső és a felső szintet fűtjük mióta én nem lakom otthon mindennap:), ha igen, akkor csak az én szobámat.
A házban padlófűtés van teljesen. A nappaliban van egy cserépkályha, amely inkább nosztalgikus elemet játszik, mert a fűtőértéke nem túl nagy szegénynek, legfeljebb, ha nagyon közel vagyok hozzá:)
Melegvízet, fűtést a kazán oldja meg. Az elmúlt 6 heti gázszámlánk 8 ezer Ft volt.
Szerintem ez elég jó kb, 120 m2-es területre vetítve. A szomszédokhoz mérten mindin nagyon alacsony volt a gázszámlánk
Valóban az egyik legdrágább cég, de a minőség szerintem nagyon fontos.
Én ezt tartom az elsődlegesnek, ne legyenek meghibásodások, alacsony üzemeltetési költségek stb.
Ezt szerettem volna elmondani, mégegyszer hozzátéve, hogy teljesen elfogult vagyok.

Édesapámat megpróbálom egyszer rávenni, hogy látogassa a fórumot, hogy segíthessen szakmai kérdésekben is, pld a 107%-ot világosan elmagyarázni.

Üdvözlettel,

Gabó