Linn Sondek Creative Commons License 2003.03.07 0 0 5
Na, közbe időnként dolgozni is kell )))
De sz@r út a hatos (((

Szóval tpapa:

Más dolog az, amikor bemegyek egy efféle szobába. Fülelek. Végigolvasom, kimit mond.
Aztán -mint ahogyan te is felveted- valamelyik beszélgetésfonálhoz természetes módon kapcsolódok hozzá.
Ezért én még nem láttam itt sehol, hogy bárkit is kiutálatak volna.
Láttam itt olyan eltérő véleményeket, hogy ihaj, de mindaddig nincs vele (nem volt) baja senkinek, amíg a témához érvel(t) valaki, és nem "ad hominem"! Amikor ilyesmi beindul, már nincs vita, csak előbb utóbb veszekedés.
.. és itt kedődik egy topic halála!

Van néha persze, hogy észbekap a társaság, és egyszerűen ignorálják a provokatőrt, de sajna ez viszonylag ritka, mindíg van, akinek erősebb a grafomániája, mint az "ignore on" kapcsolója.

Kialakulnak végehossza csatározások, amitől ugyan a topic hízik, de sok haszna nincs. (((

Ahol ránk szóltak, igazuk volt, mert tökéletesen off topicok voltunk. Még akkor is, ha nekünk kettőnknek a téma megbeszélésre fontosnak érződött.
Ott aki bemegy, az nyilván arra kíváncsi, hogy a Pio xxxx jobb CD játszó vagy a Yamaha yyyy!
Annak ott a helye, ott azt kell megvitatni.

Ha valakinek van felesleges ez-az cucca, annak meg ott a cserebere, vagy miafenére neveztette át revox a topicját.

Amikor még anno a Netto kicsi volt, minden téma elfért kis helyen. Ma nézd meg az Indexen hány fórum, és mennyi topic van. Ez a növekedés velejárója: a tematizálódás.

De ez szvsz. nem baj, így7 mindenki megtalálhatja azt a szobát, azt a társaságot, ahol otthon érzi magát, és ahol a már benntlakók sem érzik idegen testnek az újonnan jöttet. Nem is idegen testnek, tán ez nem jó kifejezés: nem oda valónak.

Tudod: van aki a száraz vörösbort kedveli, van aki a habzó jéghideg seritalt.
Miért kéne a kettőt keverni? Csak rókafogászat lehet a vége ))))

LP 12

Előzmény: tpapa (2)