tpapa Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2
OFF Akkor válaszolhatok neked itt, vagy az is OFF? ON?

Hosszú ideig read-only voltam, meg se szólaltam.
Aztán revi és tomcat beszélgettek, amiből én azt vettem ki, hogy a vita kissé elkésett a sávhatárokról, mert azok kissé odébbtolódtak időközben. (Az egész beírás volt -idézettel együtt- 7 sor!) [5658]

Majd erről elkezdtünk többen beszélgetni és kezdett kiderülni, hogy én más szemmel nézem a világot. (Nekem a CD a digitális jeltárolás egy eszköze, se nem modern, se nem kifinomult, se nem ... semmi. De FŐLEG nem zeneszerszám. Arról, hogy sokaknak az, nem tehetek.)

Ettől még a dolog témába vág, véleményem is van, el is mondom. ettől én nem leszek semmi, vagyis de mégis - céltábla. Így aztán azt vettem észre, ha mindenkinek mindenre válaszolok, akkor az enyim lesz a legtöbb leütés az oldalon. Nem azért, mert elöl akarnék ülni, hanem mert én vagyok az új hús, a régiek már lerágták egymást csontig, tehát most én jövök... :o(

És most mondd, hogy mással nem ez a helyzet. (Mondjuk Piri.) Alapvetően vagy nem válaszol az ember és akkor pfújdebunkó, vagy válaszol, akkor meg tolakodó. Ez van. Nehéz tagadni.

A mese másik oldala OK. csak a fórum is változik, a téma is változik, pl. a Hi& eléggé felgyorsult azóta. És ami azt illeti, van egy szubjektív meg egy objektív megítélési lehetőség:
- Szubjektív, ha elküldenek a mamádba, mert ezt egyénileg teszik még akkor is ha "mások nevében is" beszél aki mondja.
- Objektív, ha nem alakul ki érdemi vita az adott kérdésben; mert ez jelzi a legjobban, hogy az adott kérdés nem való az adott ajtó mögötti helységbe.

Ha e kettő ellentmond egymásnak, akkor abból az a logikus következtetés vonható le (persze most arról beszélek, ha nem két "újhús" beszél egymással, hanem régiek beszélnek az újjal), hogy egyes törzstagokat érdekel a téma másokat meg nem. Néha felmerül, hogy átvigyék máshova a témát és néha át is viszik. Máskor meg nem. Amennyire én tudom ez így van az idők kezdete óta, nem kell vele túl sokat foglalkozni...

Üdv.

Előzmény: Linn Sondek (-)