Törölt nick Creative Commons License 2003.03.05 0 0 84
>Ez nekem szamit? Vagy ezt az alvannyal egyebkent is lehet korrigalni

Attol fugg, ez leginkabb az olyan panoramakon tud gond lenni ahol vannak nagyon kozeli es tavoli dolgok is a kepen, mint pl a szobabelso. Persze kerdes mennyi a difi, par mm azert nem tragedia. Ha az allvannyal nem is de shift adapterekkel tudod ezt a hibat korrigalni (ilyen pl van a manfrotto kinalataban, de egyreszt jo draga, masreszt eleg terjedelmes, harmadreszt nehez, tapasztalatbol mondom:). Lehet hogy legeccerubb egy kis lakatos munkaval egy kifejezetten a kameradhoz passzolo kis fem lemezt csinal(tat)ni ami helyre teszi a kozeppontot, konnyu olcso es kompakt.

Egyebkent szerintem egy jol (profin, allvannyal) elkeszitett panoramaval nincs olyan sok gond, meg az egyszeru illesztok is szepen megcsinaljak. En a pf-et hasznalom es nagymeretu nyomtatasra kesz panoramakat tokeletesen tudom illeszteni vele. A pt-is jo progi de talan leginkabb a nagyon torzult es abberalt kepeknel mutatkozik meg az elonye (amiknek a nyomtathatosaga azert elegge korlatozott). En ammondo vagyok minel tobb es minel pontosab kepet kell csinalni a szep erdemenyhez (az igaz hogy en mindig nagymeretu nyomtatasaban gonolkozom nem a nehany cenyos qt-ben, emiatt termeszetesen masok a minosegi elvarasok is).

Előzmény: Rackerr (82)