Bölény Creative Commons License 1999.04.13 0 0 97
En bp-i vagyok, de Veszpremben jartam 1etemre es akkor vizsgaztam le. Szegyenszemre jol meg is csesztek kreszbol is meg vezetesbol is, de ez mar a multte. Az oktatom nevet nem irom le, csak annyit, hogy kedvenc mondasa az volt, hogy "B+ oreg, ma qrva bena vagy!" Gondolhatjatok, ez mennyire novelte az onbizalmamat... Viszont legalabb egy eletre megtanultam, hogy hogyan kell kikapcsolni az ember agyabol a hulye utas szoveget es csak a vezetesre koncentralni. (Azt viszont a javara kell irni, hogy masodik vizsgam elott megjosolta, at fogok menni, jollehet a legbakafantosabb vizsgabiztost fogtam ki.) Ja, es a kedvenc szokasa volt, hogy o is nyomta a gazt, ezert sosem tudtam, hogy most en nyomom, vagy o, igy minden kuplungolasnal felbogott a motor es ezert kulon lecseszett. Vegulis jo volt Vp-ben tanulni, mert nyugisabb a forgalom, a pesti forgalmat meg jol ismertem biciklirol, igy nemigen volt gondom ott se. Ma viszont mar kifejezetten bosszant az almos videki autozgatas, amikor a zold lampanal 5 percig nem mozdul senki, illetve a busz kipofatlankodik elem akkor is, ha en vagyok az utolso auto a sorban es utana ott totyog elottem 15 km/h-val. Amugy a jogsi utan fel evig 1-2szer vezettem, utana viszont sajat kocsiba ulhettem, ami oriasi lelektani pluszt adott (pl. elotte sohasem tudtam kanyarodas kozben valtani, de a sajatomban rogotn osszejott stb.). Juniusban lett meg a kocsi, es augusztus vegeig szinte nem volt olyan nap, hogy ne mentem volna vele, akarcsak ket sarkot is. Igaz, ez nem tul takarekos modszer, de igy lehet tapasztalatot szerezni.