antall Creative Commons License 2003.02.27 0 0 topiknyitó
Valami évek óta nem hagy nyugodni. Már vagy tíz éve elkezdődött a problémám, amikor a harcosan kommunista-ellenes Torgyánt láttam a TV-n egy rövid bejátszásban, ahogy Gál Zoltánnal egy jachton utazva integetett a delfineknek valahol Új-Zéland partjainál. Valami parlamenti küldöttség tagjaiként együtt üdültek arrafelé. Aztán ott volt 98-ban a parlamenti választás, ahol az MSZP szinte felkínálta a kormányváltást enervált kampányával. Jöttek sorra a korrupciós ügyek, ahol az esetek többségében mindig viszonylag alacsony összegeket tárt fel a mindenkori ellenzék (a kisembereknek persze ez sok, a lehetőségekhez képest viszont nulla). Orbán-bánya 10-100 milka, Ibrahim, Ezüsthajó szintén ilyen összegek. Most pedig itt van a Kiss Elemér 30 és a Werber 2.5 milliója. Nekem itt nagyon büdös valami. Nem tudom elhinni, hogy egy izraeli sztárszarkeverő csak koszos 2.5 milliót kérjen egy párt győzelemre juttatásáért. És azt sem, hogy ez kiderülhet! Olyannak tűnik ez, mintha egy koreográfia szerint a mindekori kormánypárt kötelessége lenne az ellenzék elllátása bortánysztorikkal. A plurális demokrácia látszatának fenntartása érdekében.
Várom a véleményeket! Megbolondultam?