Cowboy Creative Commons License 1998.07.01 0 0 137
Ehhez a témához is hozzá kell szólnom és elöre tudom, hogy ha DrTj olvasná biztosan ennek sem örülne! Szóval egy régi osztálytársamat fölhivtam, akinek huszon valahány év után szinte az elsö kérdése volt, hogy ismerem-e azt a mlm társaságot aminek Ö is a tagja és rögtön küld ismertetöt. Az elsö lapra nézve már láttam, hogy a szokásos agymosásról van szó. Amikor egy katalógust kértem, tanácsolta, menjek el a legközelebbi gyülésükre. Most egy másik ismerös keresett meg, egy másik "bomba" üzlettel, csak menjek el a megbeszélésre. Kiváncsiságból elmentem, de teljesen felháboritott ez az egész. 1. Fizessek azért, hogy belépjek. 2. Fizessek azért, hogy a megbeszéléseken résztvegyek, amin nem mondanak semmi konkrét tényt. 3. Fizessek azért, hogy egyáltalán megtudjam mit adok el és mennyiért. 4. Fizessek azért, hogy "jogos" legyek eladni, vagyis vegyek részt egy tanfolyamon. 5. Az ezekre forditott idöt még nem is szoroztam be semmilyen óradijjal. Végül ami a legszemetebb az egészben (és biztos vagyok, hogy Telkes ‘ÚR’ ezt nagyon is jól tudja, hiszen ezért csinálja) a baráti kapcsolatokat használja a saját üzleti céljaira, hiszen egy barátnak sokkal nehezebb nemet mondani. Tisztelt Sma, nem tudom, hogy te mennyit keresel ezzel, de szóvá teszed, hogy nem vagyunk toleránsak. Tudom, hogy egy kicsit erös a hasonlat, de azt hiszem a fasizmussal sem vagyunk eléggé toleránsak, pedig jót akartak a népnek és Kruppék is jól megszedték magukat. Igaz, nem mindenki élvezte, volt akinek a kárára történt.
Cowboy