Cirfandlia Creative Commons License 2003.02.24 0 0 15095
megpróbálok visszaemlékezni:
szolíd jelenlét (Zsuzsa+csite, kifli, Tybald, én) lezajlott szeánszon a köv-k csúsztak:
2000es Szeremley Kéknyelű: úgy tűnik nem sikerült abban az évben teljesen száraz bort készítenie semmilyen fajtából (rajnai, Szürkeb szinte gejl) a maradék cukor (bár száraz kat.) sok alkohol és tompább savak kicsit diszharmónikussá teszik, de az ásványossága nekem tetszett. Fajtajelleg kevéssé mutatkozott.
2001es Salla Küvé (Bezerics-Németh pince) ez Rajnai-Királyleányka páros; szép üde illat, de fröccsös szénsavasság, ami zavaróan sok volt. Amint kiment (másnapra teljesen!:)) egy tartalmas bort találtunk, kár érte.
2001es Szőke Chardonnay: gyönyörű érett zöldesárga szín; fajtakarakteres illat-ízjegyek vajas, kukoricás jelleg; remek bor, mi kiflivel egy picit savhangsúlyosnak éreztük de nem zavaróan.
vörösöket kaotikus sorrendben ittuk:
Öregbaglas 99' Baglas Cuvée: nehezen nyíló, nagyon visszafogott illat; igen mély színvilág; komolyan (balatonihoz képest)testes, vastag, tanninos jelleg. Még mindíg "miből lesz a cserebogár" állapot?
Vince B. 99es Kf-Cf. 1 napja nyitott maradék; illatintenzitása csökkent; de még mindíg paprikás (éretlen?) meggyes; íze rövidke.
Kovács Borház (Hajós) 97' Kadarka: reméljük csak ez a palack volt hibás (már a dugó is átázott, gyanús külsejű) savanykás ecetesedő lé, semmi kadarka jelleg.
Szőke M. 2000es Cs. az északi kabernet jeles képviselője; a jó év érződik a bor karakterén. (más sajna nem jut eszembe)
Vylyan 2001es Evolution; Kifli protekciója révén szerezte be; szép, ígéretes már most; nagyon tartalmas - meglepő más 2001es vörösökhöz hasonlítva.
kiegészítéseket várom, örültem Nektek!
R.
Előzmény: csite (15094)