iszonyú indulat Creative Commons License 2003.02.21 0 0 218
egy topikot nyitottam ezzel a topiknyitóval
talán kapok itt segítséget

úgy kezdődött, hogy a feleségem előző év őszén munkából hazajövet megemlítette, hogy képzeljem, mit hallott, az egyik kollégája azzal egészíti ki a
fizetését, hogy bankkártyákat másol. (a munkahely kb arról szól, hogy pénzzel, bankkártyával kell mindenféle dolgokat csinálni, legyen elég ennyi)
ezt a kollégát egy-két hónapon belül elkapták, lesittelték. eddig jó.
idén február elején kapott a feleségem egy rendőrségi idézést, mint gyanúsított ("ellene folyó bűnügyben" - szószerint idéztem).
kiderült, hogy tavaly nyáron (nem ősszel, hanem még hónapokkal a kolléga elfogása előtt) történt egy kártyás pénzfelvétel, amit a feleségem bonyolított
le és ez után (időben. hogy mennyivel utána, az általunk nem ismert) lett először használva ugyanennek a kártyának a másolata.
azt hiszem, nem kell mondanom, hogy egy kártyát le lehet másolni úgy is, hogy utána még mindig lehet használni, tehát nem az utolsó legális
használat alkalmával másolják le. sőt, ha valaki szállodában lakik, akár a takarítószemélyzet (akiket nem szeretnék gyanúsítani) anélkül lemásolhatja,
hogy bármilyen nyoma lenne a használatnak.
szóval egy esettel kapcsolatban felmerült a feleségem neve és ez a rendőrség szerint alapos gyanúra ad okot.
feleségem panasszal élt a gyanú ellen, mondván hogy
- az a fél év, ami az eset és a gyanúsítás közt eltelt, számára lehetetlenné tette, hogy gyorsan és egyszerűen bizonyítsa igazát (a biztonsági kamerák
kazettáit nem őrzik meg ennyi ideig, a kártya-terminált időközben kicserélték, az emlékezet pedig megkopott)
- nem logikus, hogy a büntetlen előéletét kockára teszi, de csak egyszer csúszik meg
- cége titkos próbavásárlókat alkalmaz, de két éves munkaviszonya alatt nem merült fel, hogy bárkit meg próbált volna károsítani
- az eset idején (a rendőrség már akkor tudott róla) nemcsak a könnyű bizonyíthatóság, de egészségi állapota is kedvezőbb volt. most ugyanis 5.
hónapos terhes és nem tesz igazán jót neki a stressz

az ügyészség a panaszt elutasította, mert "a gyanú megalapozott" (azt nem írták, hogy mi az alapja)
az ügyészség a megfelelő papírokat megküldte a MNB-nak, amelyik továbbküldte a felügyeletet ellátó banknak. a feleségemet felfüggesztették a
munkájából, ami azért kellemetlen, mert még szeretett volna, illetve anyagi helyzetünk miatt jó lett volna, ha tud 1-1,5 hónapot dolgozni.

amióta a dolog elkezdődött a feleségemre néha sírógörcs jön rá, néha csak egész nap olyan a hangulata, mint amikor az ember leszámolt azzal, hogy
ezt börtön nélkül megúszhatja

a feleségemnek a lelki támogatást, amit egy másik ember adhat, azt megadom, az ő attitüdjeit megváltoztatni nem tudom. őt már az is bántja, hogy
megvádolták és hiába mondom, hogy ne vegye ennyire a szívére, ha ő mégis ... mindegy, nem a feleségm vigasztalása miatt nyitottam ezt a topikot,
mert azt majd megoldom.

iszonyú indulat forr bennem és úgy érzem, ki tudnám harapni a gégéjét annak, aki ezért felelős. persze, lehet, hogy a felelős a bürokrácia, semmi más,
de úgy érzem, ez így nincs jól! nem lehet, hogy ez így rendben legyen és ne kelljen ezért a végén valakinek megfizetni!

szeretném tudni, kinek kell lerúgni a veséjét, kinek kell kiperelni az üvegszemét is ... és hogyan?

ha úgy érzed, van ennél nagyobb probléma is a földön és örüljek, hogy ennyivel megúsztam, inkább ne szólj hozzá! ugyanakkor az együttérző és
sajnálkozó hozzászólásokat is jóelőre megköszönöm, de nem azt szeretném, hogy a fél index itt sajnálkozzon rajtunk. azt szeretném, ha veled már nem
packázhatna a hatalom büntetlenül (és esetleg nekünk is fizessék meg, amit ártottak, akár gonoszságból, akár hanyagságból, akár butaságból)

köszi