BZoltan Creative Commons License 2003.02.17 0 0 14865
Ja ha a csalodasokrol is irunk akkor jovok en is.. bar nekem nem volt csalodas.. erre szamitottam:
Kalifornia, E. & J. Gallo Winery, Chardonnay 2000

Szinben rendben van a bor, szep aranyos, fenyes. Illata kisse jellegtelen, keves gyumolcsosseg baratsagos frisseseg. Ize zerus, semmi fajtajelleg, a friss gyumolcsosseg az megvan, de ha ilyet akarok akkor a Sio sozlo le az verhetetlen. Sem a fahordos erlelesnek (d emeg csipszezesnek sem) nyomat sem erzem, a joggal elvarhato vajas vanilias aromaknak meg arnyeka sem. Egyszeru, hibatlan, ures es tartalmatlan bor korrekt gyumolcsosseggel es kerek savakkal. De ettol lehetett volna barmi mas is, akar delafrikai Sauvignon Blanc is valami tetra pack-os spanyol Vino Blanco. Ara meg nalunk is 9 euro ami a nagyvilagban szerintem 5-6 eurot jelent.
Sosem voltam oda ezert a cegert es nem is javaslom senkinek, pedig iszonytato mennyiseget termelnek es az araik is szimpatikusnak tunik... de inkabb fizessen ki 10-15 eurot egy rendes Kaliforniai Chardonnay-ert mert ez egy atveres.

Felek ez a bor is meg fog jelenni a magyar polcokon varhatolag az 1500-2000 forintos arkategoriaban. Elrettento peldan kivul es a homoki chardonnay-ban utazo alfoldi boraszok melldagaszto hatasan kivul masra nem lesz jo.

ja esetleg kicsit helyere rakja az arat egy egy jobb kereklevelunek :)

z