borcsősz Creative Commons License 2003.02.13 0 0 14799
Kedves Borbarátok!

Nagyritkán beleolvasgatok a dolgokba amiket itt írtok. Magam is borkedvelő vagyok. Szeretnék néhány szóban hozzászólni a szárimage és hasonló dolgokhoz. Azt nem mondhatom el magamról, hogy a világ összes borát kóstoltam már, de volt szerencsém a magyar "sztárborok" mellett belekortyolni néhány igazán nagyra értékelt (magyarul:bazi drága) francia vörösborba. Nagyon jók voltak! Amit viszont tudni érdemes, hogy nem voltak jobbak, mint a mi kis villányi büszkeségeink! Én merem állítani, hogy Gere Attila, Tiffán Ede csúcsborai minőségben már igenis ott vannak a világ élvonalában. Ami viszont fontos dolog, hogy Bordeuxban én rossz bort nem ittam. Csak apró nüanszok választották el egymástól a borokat. A több száz kóstolt bor közt voltak ugyan egyéniségek amelyek kilógtak a sorból, de meg kellett állapítanom, hogy csak igen tömény, gyönyörű borokat ittam.
Sajnos Magyarországon a két kezemen meg tudom számolni melyek azok a csúcsborok amelyek felveszik a versenyt a nemzetközi porondon. A jó az egészben, hogy már vannak ilyenek! Én a magam részéről soha nem sztárborászoznék, hanem inkább igen tisztelem azokat a termelőket akik felvállalták a minőség egyre magasabb szintre tolását. Ez az én szubjektív véleményem. A Magyar Bor nagyon jó!