csite Creative Commons License 2003.02.12 0 0 14768
tegnapi borkóstoló:
az első hat tétel egy szép reményekre jogosító somlai pincéből került hozzánk(köszönet érte az illetékesnek!)
1. olaszrizling 2001: kevéske maradékcukor(?), nem tökéletesen kierjedt bor benyomását keltette, szárazpróbakor jött elő igazán jó illat, kicsit mintha mentát éreztem volna
2. olaszrizling 2002: mustos illat, még alakulóban lévő nedű, túlérett, banános illat, talán kicsit kevéske sav(? vagy a cukor, extrakt miatt simul így el?)
3. juhfark(barr.) 2002: égett bakelitre emlékeztető bántó illat ami rányomta bélyegét az egész ízre :(
4. juhfark 2002: hmmm, meglepően szépen összeállt bor, ilatában is kellemes minerális felhőkkel
5. juhfark(barr.) 2001: mézes, birses illat a vulkán mellett szépen összhangban, ízben is nagyon komplex, szép savegyensúlyú bor, nagyon-nagyon fincsi!
6. küvé(olaszr.-juhfark) 2001: oxidált illat, szín, ízben talán zölddiós kesernyésség
SUM: igéretes stílusú borok, a legtöbb kritika talán a hordókat illeti, szerintem kicsit rányomták bélyegüket a borokra, és nem pozitívan, és talán az erjesztés sem sikerült mindegyik borban tökéletesen. pozitívum a túlérett, jó minőségű alapanyagból szépen megőrzött terroir jelleg, és a lelkesedés a borászatban
----------------------------------------------
7. nyakas müller thurgau 2001: nem rossz ötlet a rizlingszilváni külhoni elnevezése, ki az aki a magyar elnevezésért ennyi pénzt adna. maga a bor kellemes meglepetés, nem esett még szét, üde, friss édes gyümölcsös illattal bírt, a belenyomott szénsav üdévé tette ízében is ahol a sav sem múlt még ki
8. feketebélabá juhfark 1999: kénhidrogénes(büdös gyógyvizes) szag, eléggé buggyant bor benyomását keltette, ízében is döglött volt :(
9. villányi(családi pincéből) küvé(bíborkadarka+zweigelt+egyéb(merlot)) 2002: ottellós illat, talán a zweigeltre emlékeztető illat, szép mély bíboros szín, erőteljes festőanyagtartalommal(a fajanszot is jól megfogta)
10. mátrabor2000rt(markaz) cab.sav. 2001: kocsányos, paprikás illat, vékonyka test, paprikás, csípős íz :(
11. joseph drouhin vosne-romanée(pinot noire) 1998: gazdag, sokrétű illat, meggy, dohány, ..., ízben is nagyon harmonikus, talán kissé a vékonysága volt csalódás
12. disznókő 4.putt aszú(hattyús): oxidatív, fűszeres illat, kesernyés citrusok, nekem nem bejövős aszú

köszönet az estéért Leventének!