Soká Creative Commons License 2003.02.09 0 0 768
Nekem mintha olyasmi rémlene, hogy a gépkönyv nem ajánlja a Napba fotózást! Úgy fél évvel ezelőtt, ha jól emlékszem Mogorva figyelmeztetett arra, hogy bizonyos esetben a napfény károsíthatja a CCD-t. Jelen esetben persze nem erről van szó, de félek, hogy a Napbafotózás ténye nem kedvez a garanciának. És érdemes lenne utánaolvasni a dpreview topiknak is, amit ajánlottak.
Ha még nem tetted, próbáld ki, hogy naplementében is mutatkozik-e a jelenség, illetve ha valami más fényforrásba (izzóba) exponálsz. Ha az utóbbi esetekben is jelentkezik a probléma, akkor mindenképpen reklamálj. A fotó amit belinkeltél, nekem úgy tűnt, hogy "verőfényben" készült, én azt mondanám, hogy Napba csak akkor érdemes fotózni, amikor már az emberi szem is elviseli, vagyis a horizonthoz közel, illetve párás, felhős időben. Esetleg, ha van kedved kísérletezni, akkor próbáld ki úgy, hogy először beállítod a megfelelő értékeket (M mód + manuál fókusz)és csak arra a pillanatra fordítod a gépet a Nap felé, amíg exponál. Arra gondolok, hogy ezesetben talán nem lép fel a probléma. Csak okoskodom, de nem lehet, hogy amíg komponálod a képet, az objektív összegyüjti a napsugarakat és túlmelegíti a CCD-t? Nem végzetesen, csak annyira, hogy megbolondulnak a bitek. De ez csak feltételezés, bocsánat, ha nagy ökörséget mondok.
Előzmény: SzGyuri (767)