1Ogre Creative Commons License 2003.02.04 0 0 topiknyitó

Hadd kezdjem Voltaire hires mondasaval (szabadon):

"Ki nem allhatom, amit mond, de az eletemet adnam az ehhez valo joganak vedelmeert."

Ugy tunik szamomra, hogy az Alkotmanyban leszogezett szolas- es gondolatszabadsagot eleg sulyosan nyirbaljak az utobbi idoben. Kezdodott az egesz azzal, hogy betiltottak a kommunista, meg naci jelkepeket.

Az elmult par honapban meg egyre tobb ijeszto dolgot tapasztal az ember. Gyuloletbeszed torveny(tervezet), ahol az ember birosag ele kerulhet azert, mert olyan dolgokat mond, ami masnak nem tetszik. Szamomra ez teljesen felhaborito, ha valaki buncselekmeny elkovetesere bujt fel embereket, azt zarjak bortonbe, de csak azert birosag ele kerulni, mert esetleg olyat mond, ami nem tetszik emberek egy csoportjanak, ez verlazito. (Peldakent, ha azt mondom, hogy szerintem minden szemuveges szemet rohadek, ez alkotmanyos jogom kellene, hogy legyen. Ha azt mondom, hogy ezert verjuk ossze mindet, ez buncselekmenyre valo felbujtas, kapjak is erte.)

Hallja az ember, hogy arrol van szo, hogy a Holokauszt tagadas legyen buntetheto. Micsoda??? Emlekszik meg valaki, hogy mit tanitottak iskolaban a szent inkviziciorol es Galileirol? Csak azert, mert valaki egy ignorans barom es nem hajlando elfogadni a tortenelmi tenyeket, hogy zsidok millioit pusztitottak el ipari modszerekkel meg nem kellene ezt az embert bortonbe dugni. Mindenkinek joga van azt gondolni, amit akar.

Aztan ott van Loppert Daniel esete, arulozd le a miniszterelnokot, mar hurcolnak is birosag ele "rendzavaras", vagy valami hasonlo idiota vaddal.

A kozelmultbol pedig, effektive betiltjak a Ver es Becsulet "kulturalis egyesulet" tunteteset, meg egy par masikat. Mig en 100%-ban elitelem, amit a Ver es Becsulet kepvisel, nem tudom elfogadni, hogy a Magyar Allam nem engedelyezi oket szabadon elmondani a marhasagaikat.

Arra lennek kivancsi, hogy mit gondol errol a tobbi olvtars, en vagyok csak tulerzekeny, vagy masok is megerositik, hogy gondok vannak ma a szolasszabadsag ertelmezesevel.

1Ogre

U.I.: Ha lehet arra kernek mindenkit, hogy a szemelyeskedest mellozzuk ebben a temaban, ha csak anyazast akarnek olvasni, van eleg ilyen tartalmu topik :)