SzobaCica Creative Commons License 2003.01.31 0 0 38
Szerintem egyetertunk, lehet, hogy nem fogalmaztam eleg jol. En sem akarok "neurotikus ertelmisegit" nevelni, sot! Lattam mar olyan gyereket, aki 3 evesen irt, olvasott, szamolt, nagyon okos es felnottes volt, de sajat magarol egyes szam harmadik szemelyben beszelt (!), es meg veletlenul sem mosolygott soha, sot, jatszani se lehetett vele, csak a konyvek es a szamok erdekeltek. Ijeszto volt!!!
En is azt irtam, hogy az alapdolgokat (iras, olvasas, szamolas) mindenkinek meg kell tanulnia, de ezt nem ugy ertem, hogy nyerjen matekversenyeket! Arrol van szo, hogy olyan szinten ,ahogy azt az altalanos iskolaban elvarjak, menjenek neki ezek a dolgok. Fel tudjon olvasni erthetoen egy szoveget, le is tudja azt irni minel kevesebb hibaval, es legyen tisztaban a matematikai alapmuveletekkel. Ez konnyunek latszik, de meglepoen sok ember van, aki meg felnott korara sem tanulja meg. Nem tudom, ki hogy van vele, de engem nagyon bosszant, ha egy hozzaszolasban ilyeneket olvasok, mint lessz, eggy, hidj neki, nalunk a faluba, stb. En se irok hibatlanul, de azert ez durva.
Szoval ha az alapdolgokat megtanulta, akkor pluszban johet az, amiben tehetseges. Szerintem jobb arra az 1-2 tantargyra koncentralni, nem kell mindenbol kihoznia, amit tud. En pl. rajzbol jo voltam, szerettem, es mindig eloterbe helyeztem a tobbi keszsegtarggyal szemben, amikbol viszont joval az atlag alatt voltam. Rajzbol mar egy negyes is elszomoritott, mig enekbol nem erdekelt az egyes, kettes se. Te is errol beszeltel, nem? Arra kell koncenralni, amiben jo az ember.

Amiben talan nem ertunk egyet, az az, hogy szerintem egeszen kis (1-2 eves) korban meg egyaltalan nem tudhatod, mihez lesz kesobb kedve es tehetsege a gyerekednek. En szeretnem majd minel tobb kepesseget fejleszteni, termeszetesen ugy, hogy ez ne menjen a lelki fejlodese, a boldogsaga rovasara. Ez nagyon kenyes dolog, nem tudom, sikerult-e mar valakinek, de varom a tapasztalatokat. Ha valasztanom kene, hogy okos, jo tanulo, de boldogtalan, vagy az iskolan nehezen atbukdacsolo, am vidam es elegedett gyerekem legyen, termeszetesen az utobbit valasztanam. De nem biztos, hogy valasztani kell, biztos meg lehet teremteni egy gyermeknek a boldog, gondtalan gyerekkort ugy is, hogy kozben felkeszitjuk a felnottkorra, ami bizony nem konnyu.

Előzmény: moncaberta (36)