Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 313
nem tudom mi bajod van???? nem mindegy Neked, hogy mennyibe kerul egy jegy es mennyit veszit/keres a diszkont tarsasag? erdekes, hogy a fapadosok hatalmas nyeresegeket kepesek konyvelni (amelett, hogy az araikat ossze sem lehet hasonlitani meg a vonatjegyek araval sem) viszont a sokat altal ugy dedelgetett es istenitett hagyomanyos legitasasagok csak a deficitet termelik. Ja elnezest, ott adnak szendvicset az uton....

Inkabb azt nem ertem, hogy az ujsagirok miert hozzak fel peldanak, hogy ugyan a jegyek olcsok, de az utasnak kell kifizetni a kulonbozo extra koltsegeket, pl. repteri adok. Talan ez a "hagyomanyos" tarsasagok esetben nem igy van????? Csak ott meg a repjegy resz is tizszer annyi. Egy kis pelda, sajat tapasztalatombol:

a KLM most 249€-ert arulja akciosan (!) a budapesti jegyet (Amszterdambol persze). Ez nagyon jol hangzik eddig. Erre az osszegre 3 kulonbozo ado jon meg ra (fogalmam sincs micsoda) 1,6€ + 5,35€ + 28.22 €. Amit en kicsit felhaboritonak talaltam az az ugynevezett "booking fee" ami meg pluszban 25€. OK nem erdekel ez van es kesz, ezert nem fogok agyverzest kapni, csak csalodtam. Karacsony elott mentem haza, igy es Amszterdamban varakozva vettem eszre, hogy eloszor 1 oras majd kesobb 1,5 , 2,5 majd 3 oras kesest jeleztek a monitorok. Ez egyebkent az esti kozos klm/mah jarat volt. haza is szoltam azonnal, hogy ne nagyon varjanak mert nagy keses varhato (ez meg akkor tortent amikor csak kissebb 1 ora koruli kesest josoltak). Vissza is szoltak otthonrol, hogy sajna le kellett szallni Frankfurtban mert valaki szivrohamot kapott. OK elofordul, legalabb tudtam mi tortent, nem ugy, mint a tobbi 110 utas akik semmilyen tajekoztatast nem kaptak az eg vilagon. Kicsit kesobb (tobb, mint 2 ora varakozas utan) megkerdeztem a KLM szemelyzetet (a gate-nel senki nem volt, ezert jo messzire a transzfer pulthoz kellett menni), hogy esetleg egy italt vagy szendvicset nem tudnanank-e felajanlani, ha mar ilyen hosszu a varakozas es meg mindig se hire se hamva a gepnek. Nem is szamitottam masra, ok meg azt sem tudtak mi tortent, miert nincs sehol a gep. Persze etel/ital sem volt, lehet, hogy azert mert este 10-kor bezarnak az ettermek??? Na mindegy 20:40 helyett ugy 1 korul mar el is indultunk. Most akkor az a kerdesem, hogy mi a kulonbseg a fapados es a hagyomanyos kozott? Az, hogy sorryztak az utaskiserok? Vagy az, hogy eggyel tobbszor kaptam narancslevet?
Elnezest, ha hosszu voltam.

Előzmény: trikó (309)