tanu X Creative Commons License 2003.01.21 0 0 22
A felvetelivel csak az a baj, hogy sok egyetem presztizs kerdest csinal a felvetelibol, hogy az ove minel kulonlegesebb legyen, rakenyszeritve a diakot hogy gyakorlatilag a gimnazium mellett vegezzen egy "ket tantargyas magan kozepiskolat", gyakorlatilag egy ismeretlen tetelsorra keszulve. Ezt magam is megtapasztaltam amikor egy olzan tankonyvre hivatkoztak felvetelin amirol nem hogy en ,de meg a felkeszito szaktanar sem hallott. Persze ez onmagaban nem rossz,vagy jo hanem igazabol mar egy nagyon komoly rosta, amire szerintem nincs szukseg ezen a szinten. Optimalis nyilvanvaloan az lenne, ha barki aki megugrotta az erettsegit mehessen egyetemre, majd ott legyen egy eros szelekcio, annak ott mar van helye. A feléhigulasrol meg csak annyit, hogy mar ma is a diplomasok jelentos resze nem a diplomaja szerinti vegzettsegenek megfelelo munkakorben dolgozik - ez egyebkent tolunk nyugatra is jellemzo:)-, tehat igazabol mar ma sem a diploma a vegso rosta, hanem a munkaelvegzese dont. Na mar most nem tul korai egy munkakor elvegzesere valo alkalmassag kirostalasa mar 18 evesen?