alfredoo Creative Commons License 2003.01.19 0 0 142
budai

az esetek tobbsegeben az ember anyanyelven erti meg gyilkosait.

lehet hogy kertesz hottentotta. hiszen fogalmunk nincs arrol hogy mi a hottentotta. fogalmunk sincs a hottentotta nyelvrol, szokasokrol. mert ha kijelenti kertesz hogy

1., nem vallasos (azt hiszem nem az)

2., kijelenti hogy magyar allampolgar (magyar utlevele van)

3., kijelenti hogy tul sok koze izraelhez nincs.

4., feltetelezzuk hogy az ember valami. feltetelezzuk hogy ennek a valaminek vannak attributumai. szokasok, nyelv, tajak, emberek, emlekek.

akkor mi lenne kertesz? mitol lenne kertesz zsido? mivel tudna leirni hogy az o zsidosaga mit jelent.

te ha akarsz akkor tudsz mas lenni mint magyar? peldaul hottentotta? tudnal lenni no? hiszen soha meg nem tanultad hogy mi az a no. az igazi noi viselkedes. hogy peldaul hogyan pisilnek a nok. nekik termeszetes mert nok. te meg termeszetesen es ferfi modra pisilsz. akkor bizony ferfi vagy...

milyen lehet a hottentotta? olyan mint a rantotta?

es igenis gyilkosai voltak. es igenis azert akartak meggyilkolni mert nem fogadtak el annak ami volt. de ez a mult. ez orban viktortol teljesen ervenyes mondas. a mult az mult. es tok jo ha a multtal nobel dijat lehet keresni. en elfogadnam.

es hidd el az a nobel dij nem hottentotta nobel dij hanem magyar nobel dij.

ha te lettel volna kertesz helyzeteben mondjuk romaniaban. de a romaniai magyar az ervenyes fogalom. hiszen tud magyarul. hiszen tortenelme van. hiszen himnusza van. talan ertesz. es ezt a dolgot nem kertesz donti el hanem valami tolunk fuggetlen dolog.

tehat egy vallasos zsido lehet zsido. ugy mint egy katolikus lehet katolikus.

egy izraeli identitassal rendelkezo vagy arra vagyo ember lehet zsido/izraeli. ennek is megvannak a jellemzoi. tudtommal kertesz nem ilyen.

lehet kertesz nemet ha megtanulja azt az identitast es elfogadjak nemetnek. hany magyar lett echte osztrak. semmi gond.

de az biztos hogy az emberek rendelkeznek identitassal. az identitasok meg rendelkeznek attributumokkal.

ja es a rablogyilkos is lehet magyar. akarmennyire nem tetszik nekunk. magyar. a nobel dijas iro is lehet az. meeg ha azt gondolja magarol hogy nem is az. mert nem lehet magamat ugy meghatarozni hogy mi nem vagyok. pozitive kell. tehat hogy akkor viszont mi vagyok. mert valami vagyok.

Előzmény: budai93 (141)