Fefe_2108 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 19
> Kedvenc pigmeusaimnak csak egy kis gabonára, tejre, és tiszta vizre lenne szüksége, és akkor boldogan élnének a maguk választotta kulturában.

Biztos vagy ebben? Mivel a gyerekek nagy része most fiatalon meghal (vagyis túl sok gyereket szülnek a lehetőségeikhez képest), valamivel több élelem csak a népesség növekedéséhez vezetne, majd előbb-utóbb még több gyerek halna éhen ugyanolyan fiatalon. Ez persze csak egy vélemény. Szerintem így nem lehet segíteni rajtuk, pedig nekem is rossz hallani, mikor olyanokat számítanak ki, hogy a fejlett országokban kutyakajára költött pénz elég lenne a jelenleg éhezők élelmezésére. De én sajnos úgy gondolom, hogy segíteni csak úgy tudnánk, ha civilizációt teremtenénk nekik és belekényszerítenénk őket.

> Ez nem olyan sok. Ehhez elég lenne annyi, hogy ne azért cseréljuk ki a kocsinkat, videonkat, mert az idén a metálkék a menö...

A pazarlás engem is nagyon felháborít, már csak elvi okokból is. 7 éves használtautó-import korhatár... persze részben már sajnos jogos is, a mai csodálatos-divatos taligákat többnyire már szándékosan szervizelhetetlenre, felújíthatatlanra csinálják. Euro-3 szabvány rulez, csak azt senki nem teszi hozzá, hogy egy új autó legyártása (és a régi kiselejtezése) mekkora környezeti teher (nyersanyag, szennyezés, stb.). Autópark átlagéletkora 11 év, legyünk szomorúak. Hát én inkább örülök. Szerintem tisztességes szervizelés és karbantartás mellett a környezetvédelmi szempontból optimális életciklus egy autó számára 30 év körül lenne. Persze hozhatnék példákat más területről is, de számomra az autó a legkirívóbb. Egyszerűen nem értem, hogy képzelhetik emberek, hogy joguk van pár évente egy tonna vasat a roncstelepre dobni :(