HanG99 Creative Commons License 2002.12.27 0 0 238
A katonai pályafutásnak és a választói jognak összekötése, szerintem totál alkotmány és minden egyéb ellenes lenne a következő okokból:
1) visszamenőleges változtatás - ha én 20 évevl ezelőtt elntéztem volna, hogy ne sorozzanak, azért most ne szavazhassak - baromság
1a) polgári jobbos öntudatból intéztem el, hogy ne erősítsem a szocializmus hadseregét, akkor most polgári kormányra sem szavazhatnék?
1b) Kímélni próbáltam a haza vagyonát, mert ha nekem lőszerszámot adnak a kezembe, akkor abból anyagi kár származik
1c) valakit politikai okoból nem soroztak esetleg

2) férfi-női egyenjogúság felrúgása, amíg a nőket nem sorozzák, addig ők nem választhatnak? nem voltak katonák, mégis választhatnak?

3) állampolgári (citoyen) jogomnak fogom fel (ugyan az alkotmányban nincs benne), ha esetleg Csurka hatalomra kerülne és hadat üzen a románoknak "édes Erdély" visszaszerzéséért, akkor én húzzam el a csíkot de gyorsan, mert
3a) nem kívánok NATO tag ellen fegyvert fogni :)
3b) nem kívánok hülye politikusok által gerjesztett válság fegyeveres eszkalációjában tevékeny részt vállalni
3c) mielőtt jönne a hazaárulózás, úgy hiszem, hogy a katonaság egy szakma, melyet rosszul elsajátítva (az én szintemen) csak nagyobb kárt lehet okozni.
3D) önvédő háború :(( esetén meg kellene nézni, a mi kormányunk mennyiben járult hozzá a helyzet eszkalációjához, stb.

Az ötlet úgy marhaság, ahogy volt.

Előzmény: CAIN (234)