sujgojo Creative Commons License 2002.12.16 0 0 489
koszi a diagrammot! En a kovetkezot hamoztam ki belole: ha a szobaban 19 fok van es en 20 fokot allitok be a termosztaton, a kazan a maximalisan engedelyezett 75C fokon kezdi a felfutest (ha en elotte felcsavartam az eloremeno viz homersekletet maxra, gondolom en, de ezt nem irjak). Ahogy emelkedik a homerseklet a szobaban, a kazan egyre alacsonyabb eloremeno vizhomersekletet allit be a jelleggorbe szerint, es amikor a szoba T eleri a 20C-t, a viz mar csak 47,5C. Ezutan gondolom csak ilyen meleg vizet keringet, es ezzel tartja a homersekletet. Ha ez igy van, akkor nekem ebbol a kovetkezo tanulsagok jonnek:
1. Ha nem allitom max-ra a kazant, akkor jelentosen lassul a felfutes, vagyis nem igaz az hogy enyhe idoben allitsam kozepre, hidegben pedig maxra, hiszen a peldabol latszik, hogy mar egy fok kulonbseg eseten is szukseg van a max vizhomersekletre.
2. A ketpontvezerlesu kazan felfutese az esetek nagytobbsegeben gyorsabb
3. Az analogvezerlesnel nagyobb a keringetoszivattyu terhelese, szinte allandoan megy hontartasnal, legalabbis nalam
4. A hontartasnal jelenthet megtakaritast a folyamatos szabalyzas, persze kozben allandoan megy a szivattyu. Tudja valaki kb. hany wattos lehet egy 24kW-os kazan szivattyuja?

bocs, kicsit hosszu lett

Előzmény: ll2002 (477)