tessloff Creative Commons License 2002.12.15 0 0 156
Sziasztok!

A Balaton melett laktam, a szuleim meg most is ott laknak, szoval igy testkozelbol eltem at a rendszer es turistavaltast is ott a toparton. A "gazdag" kulfoldi turistak magukkal hoztak a penzehes vallakozokat akik a 2-3 honap altt felhalmozott hasznukbol szerettek volna elni mint Marci hevesen az ev hatralevo reszeben. Eleinte csak meg kellett gondolnom, hogy melyik eddig altalam latogatott most uj tulaj igazgatsa alatt allo kifozde, vendeglo stb teraszara ulok le a bartaimmal anelkul, hogy a havi fizetesem otthagynam nehany korso sorert par virsliert, vagy eppen egy jo halaszleert. Most mar eljutott mindez arra szintre, hogy gondolkozni sem kell rajta, egyszeruen nem lehet kifizetni... Teljesen mindegy, hogy magyar vagy kulfoldi a turista aki ott nyaral ket hetig. Lehet, hogy neki is draga, de kifizeti, mert nyaral (lehet, hogy csak egyszer a ket het alatt, de megteszi) es ilyenkor igazan senki nem szamolgatja a penzet, mert amit oda vitt magaval, azt arra szanta, hogy elkolti. De o csak ezalatt a ket het alatt talalkozik ezekkel az arakkal aki ott lakik, az egesz evben fizeti ezket az emelt arakat. Nem csak a vendeglato helyek arai magasabbak, egy normal bevasarlas a sarki kozertben ugyanugy tobbe kerul mint mashol. De a fizetesed tanarkent, munkaskent ugyanannyi mint barhol mashol az orszagban... A kozuzemi dijak ugyanugy. Szoval ugy altalaban mindenki ugy kezeli a Balatont, mint az orszag fejostehenet. Ez a veszek egy bufet a parton, gyorsan meggazdagodom egy szezon alatt pedig nem mukodik, mert egy epeszu ember sem fizeti ki ugyanazokat a szallasdijakt, ettermi szamlakat, mint a Cote d'Azur-ön.(most itt lakom igy tudom mirol beszelek) Akkor inkabb egy kicsit tobbet sporol, kinyogi az utikoltseget es lemegy a Foldkozi-tenger partjara. A Balatont pedig barmennyire is szeretem nem lehet ezzel osszehasonlitani. Miutan pedig sikerult idaig eljutnunk panaszkodhatunk a magas arakra az alacsony turizmusra meg a rossz szezonra, mi magunk tettuk ilyenne amilyen a topartot. Az a kedves vallalkozo, aki nem tud mit kezdeni a penzevel es mindenaron egy-ket szigetet akar, az menjen el a Kis-Antillakra, vagy a Polineziaba, aztan vegyen maganak ott egyet, epitsen ra kaszinot, medencet, repuloteret, jegkorongpalyat, es mindent amit akar amit szeretne igenyei es penztarcaja szerint...