MarK Creative Commons License 1999.04.02 0 0 65
Hi!

Na, amíg Kert.Zoli az emlékei között kutat, addig én mesélnék - a Shape-ről: Ilyen néven 2-3 éve létező 3 tagú együttes (előtte, ha jóltom New Deal volt a nevük). Egészen véleltlenül 98 júniusában, az Almássy téri 101-es klubban láttam őket első alkalommal, éppen fellépésük volt (bár igazság szerint a májusi 101-ben találkoztam legelösször a Shape nevével, ugyanis akkor leadtak egy számot tőlük. Ebbe a dalba (Gyengéden) első hallásra beleszerettem, egyből felfigyeltem arra, hogy ez nem szokásos szinit-pop stílus. Ugyhogy nem volt az olyan véletlen, hogy elmentem az Almássy térre, hiszen tudtam a Shape koncertről és kiváncsi voltam az együttesre). A többi számtól is teljesen padlót fogtam, hiszen kezdő+magyar csapattól nem sűrűn hallottam ilyen szintű zenét. Az énekesnek nem a szokásos fájdalmas, felvágomazereimet stílusú hangja van és ráadásul kezdő létére is tud énekelni. A két héttel későbbi DM klubban megláttam az együttest, nem tudtam megállni, ismeretlenül is oda mentem és elmondtam pozitív gondolataimat. A srácok elmondták, nincsenek ehhez hozzászokva (mármint, hogy csak úgy odamennek hozzájuk emiatt), de örültek a véleményemnek. Mondtam, hogy én sem csak szembedicsérni jöttem őket, hanem nem lehetne-e megoldani a dalok átmásolását, v. valami hasonlót :)). Dehogynem, telefonszámcsere stb. Egy héttel később elmentem az egyikőjükhez, azt hittem, hogy csak beadom a kazettát és kész. Erre behívott, vagy másfél óráig beszélgettünk (kiderült, hogy egyedűl ő írja a zenét + hogy teljesen megegyezik a zenei gondolkodásunk), ezalatt át is vette az anyagot. A Shape-pel azóta is tart a jó viszony, általuk vagy 10-15 új ismerőst szereztem. Az eltelt egy évben sok helyen játszottak vidéki DM klubbokban, de az újabb számok írása elég lassan megy néha-néha felmerülő egyéb problémák miatt. Azért szép lassan készülnek új dalok, elsősorban a valamikor nyáron várható DM klubbeli koncertre. Azt követően pedig szeretnének 1-2 lemezkiadónál próbálkozni az ismert zenei trendek ellenére. Szerintem van esélyük, mert nem ragadtak le 80-as éveknél, bár a zenéjük nem annyira kommersz, hogy egyből megrohamozzák őket a menedzserek (Kozsó és társai). Mindenestre min. a Popular szintjére eljuthatnak.
Na, már megint egy regényt írtam, ugyhogy befejzem. Ez most itt egyáltalán nem reklám akart lenni, még kevésbe akartalak untatni benneteket e személyes élménnyel, de gondoltam jelzem, hogy a sok gagyi között ilyen is van (mármint szinvonalas, DM ihletésű, 90-es évekbeli zene).
Üdv.