marioo Creative Commons License 2002.12.10 0 0 136
Nem tudom hogy miert eleztetek ki ezt az egeszen kifejezetten a fapados legitarsasagokra. Ez minden europai legitarsasagra vonatkozik.

Nagyon nem akarok visszamenni a multba, de ez a dontest is egy szerves folyamat reszekent kell ertelmezni. A liberalis "laisses-faire" jogallam utan ( amikor az allam kivonult a maganjogbol es a teljes szerzodesi szabadsag tombolt) csak addig mukodott, amig a gazdasagi-tarsadalmi fejlodes kovetkezteben a szerzodes ket oldala kozotti egyensuly teljesen felbomlott. Az egyik oldalon volt a "hetkoznapi ember", a masikon pedig az a par multinacionalis vallalat, amely a "szinte-monopoliumaval" diktalta a szerzodesi felteteleket. A szerzodesi szabadsag meg arrol szolt, hogy kotunk-e szerzodest, vagy nem. Szoval ezen probalt meg valtoztatni az a felfogas, hogy az allamnak bizonyos esetben igenis kozbe kell avatkoznia a "fogyaszto" erdekeben, miutan a megkotott szerzodesi feltetelek nem targyalasos uton lesznek meghatarozva ld. megveszed a jegyed, es a masik oldalan szepen elmondjak, mit tehetsz meg, es mit nem. Igy az allam ujra elkezdett benyomulni a maganjogi szerzodesekbe, ennek egy szep peldaja ez az unios dontes.

Bocs ha hosszu, tudom hogy ez repulos topic, es en is repulomaniaskent olvasgatok. Csak ez eszembe jutott:-) Szoval szerintem ezek a dontesek nem a "fapadosok megszivatasara" es a legitarsasagok ellen szulettek, hanem az utasok vedelmeben. Az mar persze mas kerdes, hogy az agazat egyebkent sem fejlodo allapotanak ez mit fog jelenteni.

PS:3color, hianyollak a malev topicbol, azert majd gyere vissza:-)

Előzmény: Heading370 (135)