Daikini Creative Commons License 2002.12.10 0 0 47
Haliho betegtars!

A kort nalam 2002 Nov 15-en diagnosztizaltak, es rohamosan romlott az allapotom. Mar 16 nap alatt ki tudtak jonni a helyszinre, es fel is dobtak a cuccot. Egyfajta oromszeruseg lepte el az arcomat, hogy vegre nem hajnali 4-kor kell netezni (elore sejteteskent: lasd a beirasom idopontjat.) Euforikus hangulatom fokozodott, mikor a manus kozolte: ha az axeleroval le szerzodtunk, mar mehetunk is a netre. A jel szerint raadasul 418Kbps-re is kepes. Juhhej. Nos elore, beinstallaltam az ethernet kartyat, minden megy. Ja azt kiveve, hogy meg mindig a regi vonalon ment a net. Felhivtam a 06 80 42xx42-n a mentoket, es mig belso verzessel szenvedtem, 25 kemeny percig hallgattam az emelyito axelero zenet. Aztan kicsongott. Bemutatkoztam, meg mindig vidaman, mert birom en... Kozoltek, hogy kerni kell a beinditast. Eddig senki ilyet nem mondott nekem... no mindegy, Kerem! Es lon csoda, nem megy. Ujra hivtam oket (ertsd ujabb 30 perc axelero zene), es kerdeztem, mi van... Nyugodjak meg, azonnal (meg 15 perc alatt) kapcsoljak a szervizt. Szenvedesem a vege fele kanyarodott. Kapcsoltak. Ott kozoltek, hogy a jel hozzank megy, es tudom-e hogy usernev@axelero.hu a usernev? Nem tudtam, eljen! Ki is probaltam, es nem mukodott. Hivtam hat a szervizt, ropke 5 perc alatt kapcsoltak. Meg mindig nem jo...
- Hmm, a kartya mivel lett installalva, sajat lemezzel?
- (Nem, azzal a bakelit lemezzel, amely a polcomon porosodik es ra van irva, hogy ABBA...) Hat persze, hogy a sajat lemezevel!
- Hmm, es minden szukseges programot feltett?
- Mit?
- Minden szukseges programot... a telepito lemezrol.
Egy pillanatra azt gondoltam, hogy az a kreten meg mindig a kartya lemezenel ragadt le, de aztan megvilagosodott... - Mi?
- Amit szerzodes koteskor adtak.
- Aha... olyat en nem kaptam.
- Nacceru, akkor a kozpontjukba faradjon be es kerje el.
- Bye bye puszi...
- Bye

Elmentunk a kozpontba, ott kedves es csinos lanyok fogadtak, es keszsegesen adtak a lemezt, ami allitolag eppen tegnap erkezett. Meg friss. Neztem a gyonyoru FIDESZ-sarga alapon MSZP-plakatkek axelero X-et, es fejemben a "szakadjatok meg" kifejezes bontakozott ki a kodbol.

Haza, majd autorun. Bajos bevezeto: kosz, hogy minket valasztottal, orulunk neked [ertsd: a penzednek], es remeljuk sok elmenyben lesz reszed a neten [es a valo eletben, mikor megkapod a szamlakat 2 evig]. Blabla, ok.
Ekkora felirat: A M I A N E T E Z E S H E Z K E L L
Klikk...
Doljon hatra, es elvezze...
Elveztem, ujra inditsunk? Aha.
Boot, kereses, ujra inditsunk? Aha.
Boot, es kesz... el sem hittem. Jogosan: meg mindig semmi, csak a hibakod valtozott.

Telefon be a mentoknek, es ismet axelero zene... ekkor gondoltam bele, milyen etvagygerjeszto a monitor. De tiz percre ettol a lazalomtol jelentkezik a mento:
- 'potkivanok, segithetek?
- Igen, feltettem mindent a CDrol, a kartya installalva a sajat lemezevel, a vonal bekotve, en a helyemen, jelszot tudom, usernev rendben.
- Humm... Es a WinDSL-t is felrakta?
- Gozom nincsen autoinstallt inditottam.
- Jaaaa, az nem jo, WinDSL-t kell megkeresni.
- Kosz. ... ... ... Megvan, jo eldugott helyen van...
- Felrakta?
- Pill... aha, most rebootol. ... ... ... Megvan, rendben, allitsa be a kapcsolatot, X-elje be a szo... ~ ... es mar kesz is, ezutan mar mennie kell!
- Ok, szia puszi.
- Szia

Nem ment. Mar csak egyvalami lehet: a madzaggal van baj, mert mintha kuldene a jeleket, de nem kap semmit.
Hivjuk a matavot: Az axelero hibaja, biztosan minden jol megy?
Hivjuk az axelerot: A matav hibaja, biztosan minden jol be van kotve?

Finito...

Előzmény: sado-mazo-adsl (-)