HUCsa Creative Commons License 2002.12.02 0 0 28
Leírom:
A légyeg az, hogy az elsők között kötöttünk LTP-t. Akkor jól hangzott a 6%-os hitel, meg hogy nincs jövedelemigazolás, meg hasonlók. Feleségemmel, fiammal akkor albérletben éltünk, gondoltuk jó lesz valamire.
Közben úgy alakult az életünk, hogy vettünk egy telket. Elkezdtünk építkezni.
Mire az LTP-szerződés 24 hónapos lett, megszületett a lányunk is. Gondoltuk felvesszük a szocpolt (1,2M) meg egy kis hitelt (2M). Ajánlották, hogy vegyünk fel az LTP-szerződésünk alapján 1,3M-t (24 hónap után lehetett - LTP-előhitel), és 0,7M-t pedig valami építési kölcsönként. Vállalnunk kellett, hogy az 1,3M-nak fizetjük a kamatait, a tőkét meg kiutaláskor az LTP rendezi. Megnéztük a havi terheket, és 1-2 ezerrel kevesebb volt mint az albérlet.
Belevágtunk. Nagy nehezen felvettük. Átutalási megbízást adtunk a törlesztések rendezésére (volt valami 1-2% kedvezmény is !!!). Ők segítettek kiszámolni, hogy mennyi időre adjam mag a magbízást.
Eddig többé-kevésbe mindenki ugyanannyira útálja meg az egészet.
Előtte Gödöllőn laktunk, átköltöztünk az építkezés miatt Dabasra (szintén albérlet).
Bejelentettük az új címünket, nehogy a régire levelezzenek velünk.
Határidőre bevittem a lakhatási engedélyt, amikor szóltam, hogy ezentúl az új címet jegyezzék fel.
Lejárt az LTP-kamat törlesztése. Szerződéskötéskor azt mondták, hogy lejáratkor kapok egy értesítést a továbbiakról, és elkezdik vonni a pénzt az LTP normális törlesztésére (vagyis a 650000 Ft-ra, mert ugye annyi a hitel).
Kb. 3 hónap múlva érdeklődtem telefonon. Valami csomagot kellett volna kapnom, Hiteligénylő meg ilyenek. Kinyomoztam, hogy a gödöllöi 3-4 évvel korábbi címemre küldték. A barmok!!! Fel se merült bennük, hogy esetleg a bejelentett építkezés címén keressenek. Válasz: Az LTP-nek is be kellett volna jelentenem, nem csak az OTP-nek. (egy kis falusi fiókban intéztem, ahol 2-3 ügyintéző dolgozik csak. Ki a f@sz gondolta, hogy az íróasztal másik oldalán dolgozóhoz is át kellett volna mennem...)
Azt mondták, hogy bármelyik OTP-ben kérjek egy hiteligénylőt, és azzal menjek a folyósító fiókba.
Elmentem, belenéztek a gépbe, és azt mondták, hogy több mint 200.000,- Ft TARTOZÁSOM van. Jött a rizsa, hogy biztos nem minden részletet fizettem be, meg hogy már 4 hónapja nem fizetem a vállalt kamatot, és havonta 25000 forinttal nő a tartozás.
Ez kurvajó! Ők mondták meg, hogy meddig kell fizetnem, erre rámvernek havi 25000-t!!!
Próbált segíteni az ügyintéző, hogy visszadátumoz mindenféle kamatfordulókra dolgokat, és akkor csökken valamit a tartozás. Meg kérjek részletfizetést.
Nem tudott egyértelmű választ adni, hogy mitől van a nagy mínusz.
Mentem a Pest megyéhez. Levél. Felhívnak.
Lemodellezték a számlámat, és az a helyzet, hogy az elején nem jól állapították meg a fizetendő kamatot, és emiatt kamatos-kamatos-kamatos... összegek adódtak a tartozáshoz. Meg nem 2 évre, hanem 3-ra kellett volna számolni...
Kérdem miért nem számolták ki jól?
Mert az akkor használt rendszer nem volt tökéletes. Ha ma venném fel a pénzt, ez nem fordulna elő.
KIT ÉRDEKEL???
Mondom, akkor nyelje le aki megengedte, hogy szar rendszerrel dolgozzanak! Kérdem megkapom írásban is ezt a választ?
Megkaptam. Hogy "a rendszer hibája miatt..."
Ő is valamit visszadátumozott, és már csak 85000,- Ft a tartozás, amit év végéig fizessek ki.
ÉS CSAK AZ UTÁN VEHETEM FEL AZ 1,3m-T AZ LTP-TŐL (AMINEK FELE ELEVE AZ ENYÉM), TÖRLI AZ OTP A JELZÁLOGOT, BEJEGYZI AZ LTP, ÉS FIZETHETEM A 650000 RÉSZLETEIT.
EZÁLTAL 1 ÉVVEL KÉSŐBB VESZEM FEL A PÉNZT, 1 ÉVVEL TOVÁBB LESZ JELZÁLOG A HÁZAMON!!!
Természetesen 85000,- Ft kidobni való pénzem sincs. Ezt a választ 30 napja írtam. Azóta nem érkezett válasz.
Most újra írok, és nem csak nekik.
Képzeljétek el, hogy sokan valamilyen módon befizetik ezt a pénzt. Vagy egy részét, mert alkudni lehet.
Jó kis extra bevétel.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett...

Előzmény: BX_thomas (19)