szalka Creative Commons License 2002.11.27 0 0 58
Miutan 8 evig eros dohanyos voltam magam is- napi 1 doboz minimum , de buli es vizsgaidoszak eseten ketto neha tobb is elment van fogalmam arrol, hogy mit jelent leszokni.
Le lehet szokni!!!! Egy biztos azzal nem, ha csokkengeted. Probaltam en is azt az NEM mukodik. Raadasul allandoan arra gondolsz es nem is mulik el a hianyerzet, mert azert egy kicsit dohanyzol ami fentartja. Egy evig probaltam ilyen modon leszokni csokkengettem csokkengettem lementem fel dobozra aztan mar csak 3-4-5 szalra. Amit oriasi eredmenynek ereztem, pedig egy nagy hulyeseg volt. Raadasul egy idegesebb idoszak hamar romba donti az "eredmenyt".
Aztan masfel eve a parommal eljutottunk egy olyan szintre a kapcsolatunkban amikor mar ereztuk/tudtuk, hogy ez valszinu vegervenyes dolog lesz es elobb utobb gyereket is akarunk.
Ekkor fogtam es letettem a cigit egyik naprol a masikra. Most mar latom, hogy CSAK igy lehet leszokni. Az elso ket het nagyon rossz volt szenvedtem mint a kutya. De tudtam, hogy ha most ezt kibirom akkor utana elmulik es el is mult. Ugy terveztuk , hogy kb 1 ev tisztulas(mind a cigitol mint a fogamzasgatlotol, amit szinten akkor hagytam abba) nem art mielott az embre nekiall probalkozni a babaval. Sajnos az egy masik tortenet, hogy azota anyagi korulmenyein erosen negativan valtoztak es a babakerdes igy elnapolva. De nem olyan nehez megtenni azert a gyerekert ezt az aldozatot. Raadasul ha nemdohanyzo a parod(ahogyan nekem is) jo eselyedd van a vegervenyes leszokasra. Ahogy en latom azok a nok akiknek a parjuk dohannyzik ha le is szoknak ugyan a baba kedveert, de a parjuk dohanyzik szoptatas utan szepen visszaszoknak, de nemdohanyzo par mellett nagy eselyed van a vegervenyesen letenni.
Kulonben a leggyakoribb es legmeghatarozhatobb problema a terhesen dohanyzo nok ujszulotjei atlagosan 400g-mal (ami eleg sok!) kisebb sullyal szuletnek. Amennyire en tudom alapvetoen ebbol is adodnak a tobbi problemak, hiszen altalabon a kissullyal szuletetteknek nagyobb eseyuk van mindenfele rendellenessegre.
Tudom, hogy nehez , de meg LEHET csinalni, es neked nem magadert hane a benned novekvo gyermekedert kellene vegigcsinalnod az elso 2 hetet ami kinos utana mar megse fogod erezni a hianyat. Persze nem feltetlen lesz baja a csemetednek ha cigizel, de ha veletlenul lesz sose fogod magadnak megbocsajtani, mert sose fogod tudni hogy attol lett, mert cigiztel, vagy csak epp nem voltal szerencses.

Előzmény: wgabriella (51)