twk004 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 1268
Üdv, Sopánka!

Nagy utak? Például tavaly októberben Prágában jártunk még a zölddel. Igazából ott szoktam meg az utazó 100-at a pályán, mert elviselhető zajszint mellett viszonylag gyorsan halad az ember. Férfiasan bevallom:az indulást elcsesztük,mert éjfélkor indultunk,hogy reggel korán kint legyünk, namost hajnali 6 körül Brno határában már rémeket láttam, és hátravolt még 200 kilométer... Prága egyébként 520 km, ha valakit érdekel, és nagyon szép, érdemes oda elmenni. Itt "csak" 1280 kilométert mentünk egy hét alatt, érdekes módon a fogyasztás 8.1/100 km- re adódott, igaz egytorkú BVF porlasztóval (a zöldem az utolsó széles fékdobos egytorkú porlasztós évjárat volt), szemben a poreci 7.7-tel, pedig abban hegymenetek is voltak. Ennél a Jikovos példányok 5-6 decivel kevesebbet képesek fogyasztani, a 6.5 nekem nem, de egy havernak is már sikerült, hihetőnek tartom! No, ebben a Prágában még benne volt egy Mladá Boleslav (Skoda-múzeum), aki tud, menjen el oda is, vannak nagy tutiságok, persze csak Skoda-ismerő ember számára. Nekem családi érintettség révén van egy kevés jártasságom bennük, ámultam is rendesen! Meg lehet könnyezni az 1987-es Wartburg Rallye- győztes Skoda 130 LR raliautót is (micsoda szentségtörés, egy Skoda, Eisenachban...). Mindössze 50 km Prágától, végig pályán, mondom: érdemes! Akit bővebben érdekel Prága, írjon, ebben is szívesen segítek.

Üdv:twk004

Előzmény: Sopánka (1264)