twk004 Creative Commons License 2002.11.24 0 0 1255
Üdv, RepülőgépÉpítő!

Egy hét alatt. Hétfőn reggel elindultunk Porecbe (Isztriai-félsziget),délután kint is voltunk (kb. 600 km.), ott egy napot lézengtünk, majd átgurultunk a Plitvicei-tavakhoz, utána megint egy nap pihi, Adria, stb.,és pénteken Velence. Vasárnap pedig haza. Az út végén 2480 kilométert mutatott a számláló, a Porec-Plitvice és a Porec-Velence egyenként majdnem 500 kilométer volt. Összesen 2 liter olaj volt nálunk, és elég volt. Igaz, tele tank keverékkel indultunk,ami majdnem Porecig elvitt (előtte úgy 50-60 kilométerrel tankoltunk), aztán Plitvicébe odafele menet tankoltunk, az még elvitt Velencébe menet Koperig (szlovén-horvát határ), majd már csak hazainduláskor itattuk meg a paripát. Az egész úton semmi gondunk nem volt, az olasz határőr Triesztben nem az útlevelekkel foglalkozott, hanem az autón röhögött (szó szerint...), így hát, mikor pár héttel ezután elvitték, bizony megkönnyeztem, mert finom kis gép volt! De hát 80 ezer forintért oda KELLETT adnunk... Egész úton egyszer mentünk 130-at(több alkalommal), a digóknál, mert azok ŐRÜLTEK! Megyek a pályán 100-at, megy előttem a kamion 90-et, kihúzódok, és a 750-es Panda 34-ből, meg a 900-as Cinquecentóból villog az olasz, hogy takarodjak már a belső sávból, és nyomja ki a szemét a kis nyúlketrecnek, hogy majd' szétesik! Na, ott aztán kapott a Warti, mondtam is a feleségemnek, hogy ha ezt kibírta, akkor már haza is visz! Így lett...

Tisztelettel:twk004

Előzmény: Törölt nick (1254)