székkutas Creative Commons License 2002.11.22 0 0 116
Off.
"Nem kétséges, hogy az internet névtelenségének vannak előnyei, de..."
A névtelenség természetesen nem csak úgy általában az internet "szabálya". De igenis az eféle fórumok egyik éltető, népszerüsítő eleme.
Talán a nickneved regisztrálása előtt elolvastad az itteni önként vállalt szabályokat. Ha nem, akkor még nem késő.
Azt, hogy valójában Te ki vagy, azt én nem tudhatom. Te nekem -már bocsáss meg- "csak" egy "nicknév", fantázianév vagy. Ha rákattintok a címsorban az adataidra, akkor ott azt látom, hogy te egy törzsvendég státuszt kaptál. Ilyen névvel -mondjuk kis módosítással (pl.H.Bátori László) akár én is regisztrálhatnám magam és minden felelősség nélkül írogathatnék marhaságokat. Tudod, lehet ez egy kis baráti tréfa, de otromba lejáratás is. Ezért találták ki, hogy beazonosítatlan nicknevekkel regisztráljuk magunkat, és -az itteni szabályok szerint- büntetés, letiltás jár annak, aki, ha hozzászólásaink alapján felismer bennünket- nyilvánosan ezt a tényt, valódi nevünk közlésével másokkal is tudatosítja. Saját nevemet csak én vagyok jogosult itt a fórunon közzétenni. Ezzel gyakorlatolag elveszítem anonymitásomat. De, hogy igazán hiteles-e az általam felfedett név, azt az adataim megtekintésekor a "státusz" mellett lévő "VIP" szócska jelzi. A szabályok szerint ugyanis ha valamely közismert személy saját néven óhajt a fórumon beszélgetni, az a regisztrálás előtt az fórum gazdáinál hitelesen igazolja magát.
Üdv. székkutas :)

Előzmény: Bátori László (115)