Hét Creative Commons License 2002.11.15 0 0 831
Sajnos nekem nincsen tapasztalatom sportfotózás terén. De esetleg elmondhatom, hogy én kb egy hónappal ezelőtt, miért maradtam a Pentaxnál. Én kevésbé Canonban gondolkodtam, hanem inkább Minoltában, de ami miatt a PK maradt, az még soxor a Nikonra is igaz. Mégpedig az, hogy nem kompatibilisek visszafelé minden objektívvel, de a K bajonett alapvetően nem változott. Így akár egy 15 éves, persze manuális objektívet is használhatok. Sőt. A Canonnál, ha jól tudom, ez nem teljesen így működik. Viszont egy jó fényerejű AF 200-as obi mindenhol borzasztó drága. Sokkal drágább, mint amit én költhetek és egyáltalán költeni akarok a fényképezésre. Viszont az ebayen, persze nem most Karácsony előtt, egészen kellemes árakon lehet néha hozzájutni a cuccokhoz. Persze általában manuálisak, de lehet pl. PentaxA 200/4-est szerezni, ha szerencséd van 20000Ft környékén. Ami azért számomra kellemes. És még AF-es obikat is lehet találni sokszor nem rossz áron, de az már kicsit keményebb kategória.
Most egy MZ-6-ot használok, hogy mim van hozzá azt a korábbiakban is elolvashatod. Egyébként jó fényviszonyok mellett szerintem a Pentaxnak is elég gyors az autófókusza. Amikor 5 évvel ezelőtt az MZ-50-et választottam, azért tettem, mert annak volt saját kipróbálás alapján a leggyorsabb AF-je az árában.
Előzmény: Kistván (829)