Gyalogbéka Creative Commons License 2002.11.13 0 0 21
dercon:

>>>hogy ez tulajdonképpen egy irodalmi allegória sci-fiben megfogalmazva, de még nagyon homályos a kép
Ha lehet, akkor nálam még homályosabb. Bevallom, nem igazán értem, mire gondolsz. :/ <<<

Valami olyasmire, hogy Simmons valójában tkp Keatsről írt valamit, és az egész Hyperion csak körítés ekörül a valami körül. Józanabb pillanataimban nekem is elég elszállt gondolatnak tűnik, de épp ezért izgalmas lenne értelmes hipotézést alkotni a dologról. :)

>>> Újabb kérdés merült fel bennem: Monetának a második történet végén lezajló 'átváltozására' lesz magyarázat később?

Konkrétan nem emlékszem rá, hogy lenne. A Shrike eredetéről, kilétéről még viszonylag sok szó esik majd, de tényleg nem emlékszem, kitér-e Simmons erre a részletre. Bocs.

Ja, a Simmons-novellákhoz:

Magyarul megjelent a "Metastasis" című írása "Áttét" címen a Szukits "Holnap történt" c. antológiájában, hje 2000-ben, Hoppán Eszter fordításában. Erősen horror jellegű írás, de szerintem nagyon jó. A Hyperion novellák közlése felmerült, elméletileg lesz belőle valami, de pillanatnyilag nem tudom, hogy áll az ügy. Speciel engem is érdekelnének.

Bye,
Béka

Előzmény: dercon (15)