AgyProTézis
2002.11.10
|
|
0 0
73
|
Eszembe jut erről, -hogy, hogynem- 'Fejhús'/:ez a bece-csúf-ragadványneve Moldova Györgynek, Ő mondta.../ egyik novelláskötetének a cime:
"Az ideális hadifogoly"
, amely _eléggé nem értékelt_ módon azt a képet vetíti elénk, hogy ha el is tűntek az őrtornyok és a géppuskás őrök /tényleges és átvitt értelemben is/, attól még a hadifogoly tudja, hogy ő hadifogoly maradt.../és talán ez a hite örökre megmarad.../
Hipotetikus Szabad Pógár,
korábban?...nos, mint a többi rendes magyar
-Kohn bácsi! Maga milyen hitű volt a kikeresztelkedése előtt?
-Hát...,mint a többi rendes ember... |
Előzmény: Ozagen (72)
|
|