AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.09 0 0 550
Állateledel ügyben?
Az én macskáim szeretik a száraztápot, hosszas kisérletezés után találtam rá a Friskies nevű márkatápra, azt mind a ketten eszik. De macskája válogatja, ki kell kisérletezni mi az amit megesznek. "Nedvedző" tápból egy konzerv egy macskának 2 napra elég, etetés reggel- este.
(Meg kell jegyeznem, hogy mind a 2 macskám kövér mint a disznó, az egyik 7, a másik 5 kiló, az egyik 9, a másik 15 éves, bár ivartalanítottak.)
A kutyám (9 éves) naponta 2 db nyers csirkehátat eszik, plussz ha valami húsos maradék akad. Mást nem hajlandó. Sokan rosszullettek mikor ezt elmondtam - már említettem, hogy a kutyám kb. 40 kiló, és a vagyonunkból csak az élete első 1,5 évében evett ki minket, de mihelyt beállt a végleges súlya, ennyi a napi szükséglete.
Javaslom a heti egyszeri koplalónapot, amikor csak vizet adsz nekik, másnap feltétlenül jobban fognak enni, ez nem állatkínzás, az állatkertben is ezt teszik, sőt egy kutyakönyvből olvastam, hogy ez kell.
Ilyenkor a friss vízről feltétlenül gondoskodni kell, enélkül állatkínzás az egész.

Miért, mi baj az állataiddal?

Előzmény: csotrog (549)