dercon Creative Commons License 2002.11.09 0 0 15
Teljesen le vagyok döbbenve, hogy a Tehanu elvitte a 91-es Nebula díjat a Hyperion bukása elől!! Ugyanarról a könyvről beszélünk?? Arról a Tehanuról, ami annyira semmitmondóvá válik a közepére, hogy olvasás helyett inkább tanultam a vonaton?? (Ez ugyanis ritkaság.;)
Na jó, bocs a kifakadásért, de ezt meg kellett említenem...

> A nagyobbik az, hogy -- azt hiszem nem titok -- eddig a Hyperion és a Hyperion bukása totál anyagi bukta a kiadónak.
Hallottam, és szomorúnak tartom. :( Főleg, ha arra gondolunk, hogy sokan lehetnek, akiknek bejönne a könyv, csak nem tudnak erről, vagy egyáltalán arról, hogy létezik. Tervbe van véve, hogy kölcsönadom egy barátomnak, akinek egyébként semmi köze a sci-fihez - kíváncsi vagyok, mit szól hozzá.

> Ha bent van a könyvtárban az Európa kiadó Lyra Mundi sorozatában (1975ben) megjelent "John Keats versei", akkor azt ajánlom.
Köszi a tippet. Rákerestem a netes katalógusban, van belőle három kölcsönözhető példány! 8)

> hogy ez tulajdonképpen egy irodalmi allegória sci-fiben megfogalmazva, de még nagyon homályos a kép
Ha lehet, akkor nálam még homályosabb. Bevallom, nem igazán értem, mire gondolsz. :/

Újabb kérdés merült fel bennem: Monetának a második történet végén lezajló 'átváltozására' lesz magyarázat később?