:-)
csak két nickem van.
Én nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én mostanában borzasztó finnyás lettem.
Hevesen és töményen undorodom minden gusztustalan és jellemtelen emberi reakciótól.
Jó ideje nem bírom már a politikai megnyilvánulásokat sem.
Ezt a fajta undorító antiszemitizmust meg végképpen nem.
Mert lehet az, hogy sok író jobb, mint Kertész Imre, bár az irodalom megítélése nyilván szubjektív.
Lehet fikázni a Nobel díjat odaítélő bizottságot.
Lehet, hogy ezekben van is némi igazság.
De megkérdőjelezni egy ilyen szégyenletes történelmi tényt, mint a holocaust, vagy azt, hogy az embernek, mint egyénnek ez az éppcsakhogy túlélt deportálás esetleg meghatározó és maradandó élménye, ez egyszerűen undorító.
Lehet erről írni, jól, rosszul. Kertész Imre jól írta meg az élményeit.
De miféle, rejtett lelkifurdalás, vagy ennek az elhárítása, vagy egyszerűen csak az emberi aljasság mondathatja azokat a rettenetesen undorító megnyilvánulásokat, amiket, mondjuk a Magyar Fórumban lehet olvasni?