JégHerceg Creative Commons License 2002.10.25 0 0 11
Sziasztok!

Ugyan regi a topic, de az otlet tetszik.

Az agyaggranulatumos cuccal tenyleg az a baj, hogy draga, es gondolom, emiatt kevesse elterjedt.

Kicsit untam, hogy a kollegiumi szobamban semmi noveny nincs, [es mivel a kartyamon ugyanannyi a penz, mint a szombamban a noveny] ezert az alabbi modszert alkalmaztam:

1. fogtam egy joghurtos poharat es beletettem egy pici muanyag cserepet [a pohar pereme kisebb atmeroju volt, mint a cserepecskee, igy az nem csuszott bele.

2. feltoltottem egy nyelet tapoldatos vizzel a poharat ugy, hogy a vizszint es a cserep alja kozt legyen egy kis hezag [levego]

3. a cserepbe beleillesztettem a parhuvelyknyi novenyket ugy, hogy a [tisztara mosott] gyokerei a lyukakon at a tapoldatba logjanak

4. ovatosan kaviccsal meg uvegtormelekkel feltoltottem a noveny korul, hogy legyen, ami megtartja

5. hetente egyszer-ketszer kiemeltem a cserepet es meglogyboltem a joghurtospoharat, hogy valami oxigent oldjak a tapoldatban...persze lehet, hogy ez tok folosleges volt :)

Szoval a noveny vagy masfel honapig minden kulonosebb odafigyeles nelkul [meg csak utana sem toltottem a tapoldatot] eldegelt a fenyhiany dacara...mindaddig, amig veletlenul le nem loktem az ablakparkanyrol :(

Majd felteszek egy kepet a kezdeti fazisrol.

Mas a temahoz:

Telen az ECHO floridai kiserleti telepen voltam gyakornoki "kirandulason". [Az ECHO a vilagehseg ellen kuzdo alapitvany vagy mifene, olyan alacsony technologiaju mezgazd modszereket probalnak kifejleszteni, amiket aztan terjeszthetnek a raszorulo orszagokban.] A mintatetokertjuk baromira tetszett. Ennek pont az volt a lenyege, hogy a del-amerikai nagyvarosok kozepen talaj nelkul is lehessen zoldsegeket termeszteni.
Na itt aztan a primitiv - am igen hatekony - vizkultura kavalkadja volt.

A kedvencem:
Festekesvodorben osszegyurt aluminium es muanyag uditosdobozok kaviccsal metoltve, hogy tartsak a paradicsomot/paprikat/miegymast. Az egesz feltoltve vizzel, amibe idonkent beleszortak egy kis mutragyat vagy ha az sincs, akkor novenyi vagdalekot.
...az agyaggranultaum ennek az esztetikusabb valtozata.
Barki kreativitasatol fuggoen helyettesitheti a konzervdobozokat esztetikusabb megoldassal:
Pl: lattam egy new yorki kertesznel, hogy sotet vazaba [az algasodas ellen sotet] uveggolyokat tesz, es abban allnak a szobanovenyek. Irto jol neznek ki, es allitolag evekig eleldegelnek igy...

Na jo, most mar telleg lepek. :)

Jo vizikerteszkedest :)

JH