Tie Creative Commons License 2002.10.22 0 0 112
Nem. Pont most kavartad meg...

Ha azt akarod mondani, hogy nem gondolhatok olyan dolgokra, amik még nincsenek, akkor egyet is értek, meg nem is.

Ha én nem vagyok feltaláló, akkor valóban nem.

A feltalálók, meg a kutatók viszont folyton ezt csinálják. Állandóan olyan dolgokon jár az eszük, amik még nincsenek is.

Viszont nem jött le neked a mondandóm lényege.

Nem a gondolatokkal van a bajom a szövegedben, hanem azzal, hogy olyan korlátokat emelsz magad köré, amilyen korlátaid nincsenek. Sőt, még ezzel sincs bajom. Az az én bajom, hogy ugyanilyen korlátokat akarsz húzni körém is... márpedig én ez ellen vagyok. Tőlem olyan korlátokat húzol meg magadnak, amilyeneket kedved tartja.

"nincs tiltva, hogy azt gondolj, amit akarsz, de azt állítani, hogy attól, mert elvben van agyunk, attól a gyakorlatban akármit gondolunk..."

A mondatod két fele egymásnak mond ellent.
Az elsőben deklarálod, hogy nincs tiltva, hogy azt gondoljak, amit akarok, aztán meg azt mondod, hogy de mégsem.

Én továbbra is azt mondom - és azt is gondolom -, hogy mindenki azt gondol, amit csak akar. Bármit szabad gondolni, és bármit tud is gondolni. DE nem feltétlenül akar gondolni bármit.

Akár azt is gondolhatod, hogy nem gondolhatsz mindent. És nem is fogsz tudni utána bármit gondolni. EZ! egy olyan korlát, amit magad húzol meg saját magadnak. Ha nem tennéd, nem létezne.