kawiman
2002.10.16
|
|
0 0
143
|
Hmmm...sajnálom. Azóta két húgom is (mindkettő nagyságrendekkel fiatalabb nálam, így van rálátásom az iskolájukra) ilyen jellegű műintézménybe jár. Azt kell mondjam, hogy nekik sem ártott a dolog.
Na persze azt én is megfigyeltem a gimnázistaéveim alatt, hogy mindenkire másképp hat az efféle iskola/nevelés; otthoni háttértől és vérmérséklettől függően. Ennek ellenére azt hiszem, az odajárók (végzettek) többsége számára több pozitívummal járt, mint negatívummal.
Abban viszont egyetértek, hogy - mint sokminden más - ez a rendszer is nagyon felhígult. Ma már ott tartunk, mint nyugaton egy-két évtizede, hogy a rengeteg iskolában a tanárok 95+%-a civil. Félre ne érts, semmi bajom a civil tanárokkal, de a rendiek valahogy mégis mások voltak minden erényükkel és hibáikkal együtt. Na persze akkor összvissz 4 gimnázium volt az országban, ált. isk. meg egy sem. |
Előzmény: glorio (142)
|
|