missparker Creative Commons License 2002.10.15 0 0 48
Talán segit vkinek a mosógépvásárlásban:

Megpróbáltunk begyűjteni mindenféle áruháztól újságot. Azt kellett látnunk, hogy a kinálat ugyanaz, az árak nagyon nem. A centrifuga fordulatszáma ha 200-al növekszik, az ár ezzel egyenes arányban 10000 Ft-tal több márkától függetlenül. "A" mosóhatás csak nagy vizfogyasztással lehetséges, ezért mi "B" mosóhatásút vettünk, semmi kifogásom nem lehet rá. Nagy csapda az energiatakarékosság "A" vagy "B" mutatója: a különbség átlagosan 0,15 kWatt, ami ugye nem jelentős, de az árban 20000 Ft-ot jelent, mert mindenki úgy tudja, az "A" a legjobb (A-s 1 kWatt alatt lehet. Pl. A-s 0,95 kWatt, ami a B-s 1,05 kWattos fogyasztással szemben szerintem nem ér 20000 Ft-ot, még hosszútávon sem). Nekem a gyűrődésgátló rendszer volt a nagy csapda, hiszen ez egy majdnem félautomata program, plusz árért. Hát persze, hogy sikerült vele csőbe húzniuk, verje kavics. :) Nagy dilemma, hogy felül vagy elöl legyen tölthető a mosógép. A két azonos márkájú és tudású mosógép közül az egyik 15000 Ft-tal drágább volt, mert felültöltős. Fontos a méret, de nekünk mindkettő befért volna, tehát ez nálunk nem volt szempont. Az elöltöltőst választottuk, nem bántuk meg. Ha vkinél az energiatakarékosság fontos, a fél program feltétlenül szükséges, én szinte mindig azt használom. Fontos a külön hőfokszabályzó, régebbi akciósan is drága mosógépeken ilyet nem láttunk. A végeredmény: egy Indesit elöltöltős mosógép tulajdonosa lettem. Félprogram, választható 500 vagy 1000 fordulatos centrifuga ("B" kategória), gyorsmosás, 55 l vizfogyasztás ("A") , 1,05 kWatt áramfogyasztás ("B"), külön hőfokszabályzó. Mindez 72.000 Ft-ba került.