ll2002 Creative Commons License 2002.10.15 0 0 273
Kedves feelgood,

Az észrevételeddel kapcsolatban elmondom a saját tapasztalatomat: nálunk már kb. 2 éve működik a rendszer amely egy 26kw kazán+egy 120l közvetett fűtésű tároló keringetőszivattyúval. Én egy kapcsolóórával kapcsolom ki-be: hétközben napi 10, hétvégén 18 órát keringet. Az tény, hogy naponta többször bekapcsol a kazán de szvsz. ez nem okoz olyan egetverően nagy fogyasztást, hiszen az én esetemben a tároló napi vesztesége 1,6kwh (40K különbség esetén) ami kb. 0,2m3 gázt jelent. Ezenkívül persze a keringetés hatására a melegvízcsőben is van veszteség. Ami még hozzátartozik: nálam műanyagcsövek vannak és a tároló hőmérséklete kb. 50 fokra van állítva. Hetente fel szoktam emelni(pl. kádfürdés esetén) 70 fokra.
Tapasztalataim szerint a fogyasztás (nyári hónapokban amikor csak HMV készítés folyik, és a körülmények is jobbak mint télen melegebb a víz+ helység is)napi átlagban 0,8-1,2 m3 gázt jelent egy 4 tagú család esetén.
Egyébként a veszteség szerintem télen nem is veszteség hiszen az elveszett hő a lakást fűti.

Üdv
LL

Előzmény: feelgood (272)