feelgood Creative Commons License 2002.10.15 0 0 272
Üdv mindenkinek!
2 dolog miatt írok ide. Az egyik egy észrevétel, a másik egy kérdés.

A házunkban (új családi ház) most üzemeltük be a fűtési rendszert, amiben a cirko végzi a HMV és a fűtővíz készítést, emellett a cirkulációs szivattyút is kezeli. Pont ez utóbbival van a probléma.
Ha rendesen működtetem (azaz reggel, délben, este 30-45 percet), akkor csak emiatt, fogyasztás nélkül sajnos olyan drasztikusan lehűl a forróvíztárolóban a víz, hogy én úgy érzem, egyszerűen nem éri meg az a kényelem, hogy egyből folyik a csapból a melegvíz, mert a gázórám csak teker...
A cirkót beüzemelő szerelőnek (nem a fűtésszerelőmnek, mert az külön állatfaj...)amikor ezt elmondtam, hevesen bólogatott: az ő ügyfeleinek 80%-ka 2-3 év után egyszerűen kikötötte a cirkulációs szivattyút, mert még nyáron is sokszor bekapcsolt emiatt a kazánjuk.
Én elég kényelmes ember vagyok, szeretem, ha nem kell sokat várnom a melegvízre, de egyrészt a pénztárcámat is kímélni akarom, másrészt nem azért szereltettem napkollektort a tetőmre, hogy az így megtermelt melegvízzel a falaimat is fűtsem, ahhoz ez túl drága szórakozás...
Be lehetne 10-15 perces keringtetési időket is állítani, de az életritmusunkat nem lehet egy cirkulációs szivattyú órájához igazítani :-)
Ez volt a személyes észrevétel, másnak ettől eltérő tapasztalatai lehetnek.

És a kérdés:
Ha rendesen le van légtelenítve a radiátoros fűtési kör, akkor mennyire szabad zajos legyen a radiátorban keringő víz? Hajnalban, amikor még minden csendes az ágyból hallom a radiátorból jövő vízáramlást...
VogelNoot radiátorokról van szó, korrektül bekötve (jobb felső sarokban bemegy, jobb alsóban kimegy a víz).

Üdv.
Feelgood