zoomka Creative Commons License 2002.10.11 0 0 225
Szia Soká! Köszi a bőséges válaszaidat.

"Neked nem a márkák között kellene igazán döntened, hanem a funkciók között."

Igen ebben igazad van, az hogy mi van ráírva egy szerkezetre nem igen szokott izgatni. Pl sokat gondolkodtam Kyocera S3x-ben mig a végén elvetettem. Nagyon sok negatívuma van (nem sorolnám) de úgy éreztem hogy kompromisszumot tudok kötni vele. Az érv mellette az volt hogy egy olyan kicsi 3Megás gép ami az oldaltáskámban a pénztárcám mellett elfér és mindíg nálam lehetne. A végén azért vetettem el mert a dpreview tesztje szerint a valós felbontása a 2Megapixeles gépeknek megfelelő.
Szóval most egy egy SLR gépem van 2 obival és egy táskával amibe ez mind belefér. Nem mintha nem szeretném cipelni, de a mérete miatt otthon egy szekrény mélyén lapul és soxor nem viszem el kirándulásra, mert ott azon a helyen már volt a gép. Érdekes pillanatokról maradok le ezmiatt.

"Erős zoom kisebb felbontással és picit gyengébb rajzú képpel vagy fordítva?"

Erős zóm az nagyon kell és én a 3Megapixellel meg vagyok elégedve.

"Mi a fontosabb Neked? Szeretnéd zsebre vagy övtáskába vágni a gépet, vagy belefér az életedbe a táska is?"

Na ez az! Itt van a kutyám elásva. Ez okozza a hezitálás lényegét. (No meg a kihajtható LCD)

"Gyors aksi drágán, vagy olcsóbb megoldás lassabban?"

Azt hiszem a töltés sebessége nem szempont nálam.
Pótaksi ára annál inkább. Tapasztalat alapján nektek mind van pótaksitok? A G2 úgy tudom verhetetlen a fogyasztás tekintetében. (440 exp/full aksi)

Érdekességként megjegyzem hogy a dpreview-n olvastam hogy a Pro90Is is nagyon jó - ugyanolyan aksija van - (konkrét számot pont nem írtak), de az olvasói vélemények között negatívumként pont azt írták hogy max 100 képet lehet exponálni egy teletöltött aksival.

Szóval nálam a pro és kontra a következő:

602 - G3

Zoom: 6x! - 4x
Min rekesz 140mm állásban: 2.8! - 3.0
LCD: Fénylős - Kihajtható tükröződésmentes!
Méret: Kocka - Tégla! 3cm-el rövidebb!
Makró: 1cm! - 5 cm
Min érzékenység: 160 ISO! - 50 ISO
Max érz: 1600! - 400
Videó:640x480 30fps audio! - 320x240 15fps audio
Sorozatfényképezés: 5file/sec! - 2.5 file/sec
Min rekesz 35mm állásban: 2.8 - 2.0!

Szempontjaimat sorba tettem. Az ár még kérdéses a G3-nál, szerintem ugyanolyan lesz mint a Fuji. A dpreview-n 800 dolcsit írnak a Fuji itthon meg 240kHuf.

Bocs a hosszú levélért! Választ igazából nem várok, úgyis nekem kell döntenem, de jó volt kiírni magamból. Egy kicsit rendeződnek tőle a gondolataim.

Előzmény: Soká (219)